fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 581016 ₺ ETH : 44510 ₺ XRP : 10.459 ₺ LTC : 2018.4 ₺ USDT : 13.616 ₺ XLM : 3.472 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Justin Sun’ın favori stabil coini hangisi?

Justin Sun’ın favori stabil coini hangisi?

Justin Sun’ın favori stabil coini hangisi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tron’un (TRX) CEO’su Justin Sun favori stabil coini olarak Tron merkezli Tether’ı (USDT)

desteklediğini açıkladı. Geçtiğimiz Mart ayında Tron Blockchain’ine taşınan Tether, Sun’a göre geleceğin en büyük stabil coini olmaya aday.


Tron CEO’sunun favori stabil coini USDT

Mart 2019’dan bu yana Tron altyapısını kullanan ve büyük başarılara imza atan ABD doları endeksli Tether, bu tarihten beri TRC-20 tokeni olarak satışa sunuluyor. Tron CEO’su, favori stabil coini Tether için uygulamaya koymayı planladığı muazzam planlarını önümüzdeki günlerde medya ile paylaşacağını duyurdu.

Yakın zamanda paylaştığı tweet’inde Sun, Tron blockchain’inde yayınlanan Tether’ın yakında kripto piyasadaki en büyük stabil coin olacağını iddia etti. Daha 5 gün önce 170 milyon dolar olan Tether’ın kripto para piyasasındaki değeri şu anda neredeyse 196 milyon dolara ulaştı.

Halihazırda piyasa hacmi sıralamasına göre en büyük 5. Stabil coin olan Tether için en büyük stabil coin olma hedefine ulaşmak çok da zor görünmüyor. Hızla artan Tether arzı bu yolda Tether’ın en büyük destekçisi olacak.

Tether Bitcoin ve Ethereum’dan vazgeçiyor

Tether (USDT) şu anda Bitcoin ve Ethereum blockchainlerinde de stabil coin olarak bulunuyor. Ancak Sun’ın son paylaştığı veriye göre, Ethereum’da bulunan Tether sayısı Bitcoin’in Omni Layer protokolündeki toplam Tether miktarını geçmiş durumda.

Bu veriler son birkaç aydır dillendirilen bir iddianın da gerçekliğini teyit eder cinsten. Bu iddiaya göre Tether USDT tokenlerini Bitcoin ve Ethereum blockchaininden alarak daha başka blockchainlere taşıyor. Şirketin amacı –yine iddiaya göre-  işlemlerin takip edilmesini daha zor hale getirmek.

Bu arada U.Today tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir habere göre, bir numaralı stable coin dağıtıcısı  Bitfinex Borsasına toplu dava açıldı. İddiaya göre Bitfinex, kripto piyasası fiyatlarında manipülasyon yaptı. Bu manipülasyon sonucunda piyasa 1,4 dolarlık bir zarara uğradı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz!

Yazım esnasında piyasanın geneline baktığımda ETC ve XLM dışında kalan bütün kripto paralar kırmızıya boyanmış durumda. Dün 0,017 dolardan alıcı bulan Tron (TRX) bugün %2.9’luk bir düşüş ile 0,015 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.