1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Lightning Network Bitcoin işlemleri için uygun mu?

Lightning Network Bitcoin işlemleri için uygun mu?

Lightning Network Bitcoin işlemleri için uygun mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lightning Network Bitcoin işlemleri için ne kadar uygun? Borsalarda gerçekleşen işlemler Lightning Network ile yapılsa nasıl olur?


Lightning Network Bitcoin işlemi yapmak için ne kadar uygun?

Twitter evangelisti Pierre Rochard, borsalardaki Bitcoin işlemleri için Lightning Network önerisi ortaya attı ve takipçilerinin bu konuda bir anket cevaplamalarını istedi. Anket Bitcoin işlelerinin Lightning Network ile yapılması hakkında.

Mikro işlemler Bitcoin benimsenmesinde yardımcı olur mu?

Lightning Network, Satoshi işlemleri için bir fırsat olarak kabul ediliyor. Çünkü LN sayesinde işlemler gecikmeden hızlı bir şekilde ve sıfır ücretle gerçekleşiyor. Bu özellikler BTC mikro ödemelerinde LN’nin popülerleşmesini sağlıyor. Borsalara gelince; Borsalar, genellikle daha yüksek kademede işlem görüyorlar. Borsaların sık sık nispeten daha yüksek bir minimum eşiği ya da zincir üzerindeki en küçük işlemden extra para eklemeleri söz konusu..

Son zamanlarda, borsalar, özellikle çekirdek teknolojisine dayalı coinleri etkileyen %51 saldırı, ya da bir kısım harcama nın ardından işlemler konusunda son derece şüpheli duruma geldi. Borsaları şöyle göz önüne alınca, bu durum o kadar sürpriz olmuyor aslında. En dikkat çekici bu konudaki Bitcoin Gold ve Ethereum Classic.

Zincir üzerinde gerçekleşen Bitcoin işlemleri çok nadiren saldırı altında kalabiliyor. Borsalar ise bir yatırma ve çekme işleminde bir kaç doğrulama isteyebiliyorlar. Ama Lightning Network hala deney aşamasında va beklenmedik sonuçlara yol açabilir bi yandan.

Twitter da ankete katılanlar yorum yaparken şu konulara çoğunlukla değiniyorlar. Kimisi gizlilik olasılığından oldukça memnun ve Lightning Network Bitcoin nodlarının kullanıcıları takip etmediğinden emin.

Hali hazırda büyük çaplı coin hareketleri balina izleme botlarını harekete geçirebiliyor. Bu durum da büyük fon hareketlerine işaret ediyor. Bununla birlikte, büyük ölçekli balinaların fonlarını gönüllü akran ağlarına emanet etmeye hazır olup olmadıkları da belirsiz. Madeni para kaybı hala mümkün ve yeni bir böcek keşfedilmeden ve engellenmeden önce de olmuş olabilir.

Bitcoin ağı, her gün 1 milyar dolara yakın zincir içi işlemleri gerçekleştiriyor. Lightning Network Bitcoin, gerçek hayat kullanımı küçük kaldığından, son 24 saat içinde yalnızca 6.536 ABD Doları veya yaklaşık 0.784 BTC işlemeyi başardı.

Kaynak