Loading...
btc
BTC
1.17%
Bitcoin
70.824,59 USDT
eth
ETH
0.92%
Ethereum
3.534,51 USDT
bch
BCH
-1.06%
Bitcoin Cash
607,62 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
-1.24%
Litecoin
97,54 USDT
bnb
BNB
2.77%
Binance Coin
621,33 USDT
sol
SOL
0.35%
Solana
172,97 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
46,22 USDT
ada
ADA
0.21%
Cardano
0,59 USDT
dot
DOT
0.84%
Poladot
8,45 USDT
doge
DOGE
2.87%
Doge Coin
0,20 USDT
shib
SHIB
0.05%
Shiba Inu
0,00 USDT

JPMorgan’dan büyük açılım!

jpmorgan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan, geleceğe dair çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Detaylar haberimizde.

JPMorgan’dan büyük açılım!

Wall Street’in önde gelen finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan, kuantum saldırılarına karşı koymak için Quantum Key Distribution’ı (QKD) incelediğini açıkladı.

Kuantum hesaplama yoluyla başlatılan saldırılara karşı dayanıklı olan QKD blok zinciri, Güvenli ve özel veri alışverişine izin vermek için kuantum teknolojisini ve kriptografiyi birleştiriyor. QKD, kuantum bilgisayarlar aracılığıyla yapılacak gelecekteki blok zinciri saldırılarına yönelik çözümler içeriyor. JPMorgan, QKD blok zincirini test etmek için Toshiba ve Ciena ile birlikte çalışacak.

“Şu anda, QKD, kuantum fiziği yasalarına dayalı güvenlik garantili, potansiyel bir kuantum hesaplama tabanlı saldırıya karşı savunmak için matematiksel olarak kanıtlanmış tek çözümdür.”

Dev finans kuruluşu, QKD üzerine bir araştırma çalışması yaptığını ve ortaya çıkan sonuçların önemli veriler sağladığını duyurdu. Araştırma çalışması metropol alanlara odaklandı. Çalışmanın sonucuna göre gerçek dünya çevre koşullarında yaşamsal uygulamalar için 800 Gbps veri hızlarının desteklendiği belirlendi.

İlgili: Blok zincir nedir?

Toshiba, bu araştırmada önemli bir ortak. Konsept ağ altyapısının kanıtı, Toshiba’nın Multiplexed QKD Sistemine dayanıyor. JPMorgan Chase’deki Flare Araştırma Grubu mühendisi ve başkanı Marco Pistoia, yaptığı açıklamada kuantum hesaplama geliştirilmeden önce blok zinciri teknolojisinin güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

“Öngörülebilir gelecekte blockchain ve kripto para gibi teknolojilerde güvenlik görünümünü değiştirecek kuantum bilgisayarların piyasaya sürülmesine hazırlandığımız sırada yapılan bu araştırma, önemli bir zamanda gerçekleştirildi.”

JPMorgan, blok zinciri ve kripto para birimi sektöründe aktif bir oyuncu haline geldi. Kripto ticareti hizmetleri sunan ilk Wall Street bankaları arasında olan banka, bu hafta içi 2022 yılının gözde projelerinden olan Metaverse de giriş yaptı. Bu alana giren ilk banka olan JPMorgan, Decentraland’da sanal bir ofis açtı.

İlgili: Decentreland (MANA) nedir, geleceği nasıl?

Finans kuruluşu Metaverse konusunda oldukça iddialı bir tahmin yaptı. Şirket Metaverse’in gelecekte 1 trilyon dolarlık bir hacme ulaşacağını tahmin ediyor.

 

Kaynak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.