1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. JP Morgan’ın Bitcoin dönüşümü! Yarın çok geç olabilir

JP Morgan’ın Bitcoin dönüşümü! Yarın çok geç olabilir

JP Morgan’ın Bitcoin dönüşümü! Yarın çok geç olabilir
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın finans merkezinde yer alan dev banka JP Morgan’ın dikkat çeken Bitcoin dönüşümü. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

JP Morgan’ın Bitcoin dönüşümü! Yarın çok geç olabilir

Bitcoin, piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyüyerek devam eden bir potansiyele sahip. Lider kripto para birimi geçen 14 senede birçok yatırımcının fikrini değiştirdi. Bugünlerde yaşadığı geri çekilme Bitcoin’in bir balon olduğu yorumlarını yeniden duymamıza neden oldu.

Kripto piyasasının volatil bir yapıda olduğu bir gerçek. Ancak piyasanın düzeltme gördüğü anlarda Bitcoin karşıtları beliriyor ve kripto para için yolun sonu olduğunu ima eden açıklamalar yapıyor. Bitcoin bugüne kadar hep daha yükseklere sıçramayı başardı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu dönüşümde dev finans kuruluşları nerede yer alıyor? JP Morgan, dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri. 30 Haziran 2021 itibarıyla JPMorgan Chase, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankası. Merkezi New York’ta bulunan Amerikan yatırım bankasının 3.684 trilyon ABD dolarını kontrol ettiği biliniyor. JP Morgan, 2013 yılında yaptığı açıklamada 2013’te yaptığı açıklamada Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını açıklamıştı. 2022 yılına geldiğimizde banka analistleri şuandaki değerinin Bitcoin’in gerçek değeri olmadığını gerçek değerinin daha fazla olması gerektiğini açıklıyor.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1531244667861360640?t=eUTvOICJeTRLoF1eHizwFw&s=08

Dev finans kuruluşları JP Morgan örneğinde olduğu gibi müşterilerinin taleplerine daha fazla kulak tıkayamadı ve kripto para hizmetlerini birbiri ardına başlattı. Geleneksel finansın sıkı savunucuları ve Wall Stret’in yaşlı kurtları ise teknolojiyi hala benimseyemedi.

Milyarder Bill Miller, Munger ve Buffett’ın neden Bitcoin’i olmadığına dair sorulan sorulara “onlar yaşlı” cevabını verdi. Yapılan çalışmalarda Miller’ı destekliyor. Kripto paraları daha hızlı benimseyenler genç nüfus içerisinde daha büyük yer kaplıyor. Bitcoin ve kripto paralar için ilerleyen zamanlarda bu tür söylemlerin artacağı kesin.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,662 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %5 değer kazandı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

JP Morgan’ın Bitcoin dönüşümü! Yarın çok geç olabilir

 

Kaynak

 

Etiketler: