1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. JP Morgan stratejistleri Bitcoin tahminlerini revize etti!

JP Morgan stratejistleri Bitcoin tahminlerini revize etti!

JP Morgan stratejistleri Bitcoin tahminlerini revize etti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ederken yatırım devi JP Morgan stratejistleri Bitcoin tahminlerini revize etti. Detaylar haberimizde.

JP Morgan stratejistleri Bitcoin tahminlerini revize etti!

Bitcoin ve kripto para piyasasında düşüş devam ediyor. Fed’in beklenenden daha erken faiz artırabileceğini belirtmesi sonrası başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto piyasasında büyük bir düşüş yaşandı. Ardından Rusya’dan gelen regülasyon haberleri düşüşü daha da hızlandırdı. Piyasa ayın son gününde de kırmızı bir tablo ile karşı karşıya. Şu ana kadar beklentilerin çok altında bir yıl başlangıcı yaşıyoruz.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 37,166 dolardan işlem görüyor. BTC, son 30 günde %20’inin üstünde değer kaybetti. Ayrıca, 10 Kasım 2021’de 68,789 gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %46 düşüş yaşadı.

 

Bitcoin aylık grafik

bitcoin

Bitcoin’deki düşüşün devam edeceğine dair birçok görüş var. JP Morgan stratejistleri de bu fikirde. Bankacılık devi JPMorgan’daki piyasa stratejistleri, BTC’nin sadece iki ayda %50’sini kaybetmesinin ardından Bitcoin için uzun vadeli fiyat tahminlerini küçülttü. Business Insider’a yansıyan raporda JPMorgan analistleri Bitcoin için uzun vadeli fiyat hedeflerini büyük ölçüde düşürdüğü görüldü.

“Bitcoin-altın oynaklık oranının bu yıl yaklaşık 2 katın altına düşeceğine dair önceki tahminimiz gerçekçi görünmüyor. Bitcoin’in altın karşısında 4x civarındaki volatilite oranına dayalı olarak BTC için tahmin ettiğimiz adil piyasa değerimiz 150.000$’ın 1/4’ü veya 38.000$ olacaktır.”

Kasım ayında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$ civarında işlem görürken, JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, yatırımcılar enflasyona karşı korunma arayışındayken BTC’nin 150.000$’a ulaşacağını tahmin etmişti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ortaya çıkan tabloda JP Morgan da Bitcoin için bu seviyelerin çok yüksek kaldığını ve düzeltmenin bittiğine dair bir işaret görmediğini belirtiyor. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un bu seviyelerinde altına inebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.