okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Jimmy Song: Sadece Bitcoin gerçek bir yatırım aracıdır

Song, altcoinlere ile portföyünü genişletmek çok da mantıklı olmadığını söylüyor. Song, kripto paraların içerisinde sadece Bitcoin gerçek yatırım aracıdır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, altcoinlere yatırım yapmak ve portföyünü genişletmek çok da mantıklı olmadığını söylüyor. Song’a göre kripto paraların içerisinde sadece Bitcoin gerçek yatırım aracıdır.


Song- Sadece Bitcoin gerçek bir yatırım aracıdır

Ünlü Bitcoin geliştirici, altcoinlere yatırım yapmanın anlamsız olduğunu, çünkü geri getirisinin garanti olmadığını belirtti. Yazılarımı takip edenler bilir, ben de Song ile aynı fikirdeyim, çünkü yatırım araçlarını çeşitlendirmek sadece geleneksel varlıklar için uygundur. Kripto paralar bu stratejiden istisnadır.

bkz: Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

Youtube videolarında bazı erken dönem kripto fenomenlerinin bu yöntemi tercih ettikleri ile ilgili paylaşımlar var. Bu son derece tehlikelidir. Çünkü kripto piyasasıyla ilgili tek gerçek kripto para var, o da Bitcoin! Diğerlerinin ne olacağı muamma!

Yatırım araçlarını çeşitlendirmek varlığın volatilitesinin etkilerini ve kayıp riskini düşürmek için oldukça sık kullanılan bir stratejidir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, bu sadece geleneksel piyasalar için uygundur.

Jimmy Song bu durumu şöyle açıklıyor:

“Kripto para biriminin ve ilgili yatırımların gerçekliği, ne yazık ki çoğu insan için okunması ve anlaşılması zor olan koddur.”

Jimmy Song, geleneksel varlıklardan farklı olarak, bir kripto varlığının potansiyelinin kullanılabilirliğine ve yazıldığı programlama dili gibi teknik yönlerine, ağın arkasındaki yoğun kod ağına bağlı olduğunu vurguluyor. Kripto paralara yatırım yapan insanların çoğu sadece tokenin değerine ve white paper’de geçen güzel içeriğe odaklanıyor. Tokenin gerçek potansiyeline kimse bakmıyor.

Song, bu yüzden Onecoin gibi ponzi şemaların kripto eko-sistemden eksik olmadığını vurguluyor.

Günümüzde pazarlama materyellerin ve stratejilerinin bolluğu ve süslü white paperler yüzünden insanlar ponzi kripto projelerin kurbanı oluyorlar. Ama süsülü kapakların altında herhangi bir kod, altyapı ve emek bulunmuyor. Tüm hazırlık sadece cebinizdeki parayı kapmak için. 

Jimmy Song, ağdaki gelişimin önemine dikkat çekiyor ve bunun söz konusu altcoin’in fiyatından çok daha önemli olduğunu vurguluyor. Yine de, Ethereum ve Litecoin gibi bazı altcoinlere yatırım yapanlar iyi karlar elde etti.

Ancak, Bitcoin dışında ne Ethereum ne Litecoin ne de herhangi bir altcoin geleceğin ‘zenginlik/değer deposu’ olarak görülmüyor. Sadece Bitcoin zenginlik aracı olarak kabul görülmeye en yakın kripto para. Bu yüzden bu konuyla ilgili yazı yayınlayarak Neden Altcoinlere değil Bitcoine yatırım yapmalısınız? sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Ayrıca dünkü yazımda Ethereum’un neyin değerli kıldığını açıklamış ama bir an önce kendini farklıkonumlandırması gerektiğini belirtmiştim. İsterseniz Ethereum cephesinde anonimlik sesleri! Ethereum Monero’ya rakip olabilir adlı yazıya tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.