pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak
0
koinmedya_googlenews

Buradan uzun zamandır KoinMedya takipçilerine altcoinlere değil Bitcoin’e yatırım yapmaları konusunda uyarı yapıyorum. Çünkü, Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak. 


Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler ortadan kalkacak

Şu ana kadar Bitcoin ile ilgili her ne kadar ölüm haberi çıktıysa da, Bitcoin ayakta kalmayı başardı. Hatta altcoinler acı çekerken Bitcoin kazanımlar elde etmeye devam etti ve ediyor. Bu yazıyı okuduğunuz saatler itibariyle, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %55.8’i aşmış durumda! Bu oran 2018 kripto balonunda sadece %35 idi. BTC altları eziyor gençler!

koinmedya_brave

Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin artması demek aynı zamanda gerek altcoinlerden gerekse piyasa dışından yeni fonların BTC’ye akması demek. Bunun sonucunda da BTC inanılmaz büyüyecektir. BTC büyüdükçe altcoinler piyasadan teker teker silinecektir. Hatta, BTC 100.000 dolara yaklaşması sadece kripto piyasasını değil insanlık tarihi kadar eski olan altının fonksiyonunu bile etkileyebilir.

Normal bir haber sitesi olmanın ötesine geçerek, KoinMedya takipçilerini %99’u çer çöp olarak nitelendirebileceğimiz altcoinlerden uzak tutmayı amaçlıyoruz. Bu uyarıyı sadece kurumsal bir haber sitesi olarak biz yapmıyoruz, aynı zamanda dünyanın sayılı yatırım firmaları da katılımcılarına aynı yönlendirmeyi yapmakta.

İşte onlardan biri olan Heisenberg Capital yatırımcılarına sadece Bitcoin’e yatırım yapmasını öneriyor. Kurumsal kimliklere karşıtlığıyla bilinen Max Keiser ve Stacy Herbert de aynı görüşte: Bitcoin’in piyasa hakimiyeti büyümeye devam edecek.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti büyümeye devam ederse ne olur?

Kraken, shapeShift, Abra ve Bitfinex’e yatımıyla bilinen Heisenberg Capital, piyasanın BTC dışında her şeyi rededeceğini belirten bir twit attı. Bunu uzun zamandır biz deklare ediyoruz zaten. 2018 ayı piyasası Bitcoin’in altcoinlere kaptırdığı sermayeyi geri aldığı yıl oldu ve bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Heisenberg, altcoinlerin tamamen yok olacağı görüşünde. BTC 100.000 dolara yaklaştığında piyasada BTC dışında (bir kaç büyük altcoin hariç) kripto para kalmayacağını belirtiyor.

Tarih bu öngörüyü haklı çıkarabilir.

Zira, 2013 senesine geri döndüğümüzde, BTC dışında ilk 20 kripto paranın nerdeyse hepsinin yok olduğunu görüyoruz. Namecoin, Peercoin ve Featercoin’in yerini Ethereum, Monero ve EOS aldı. Bu projeler sadece hafızlardan silinmedi, aynı zamanda kurucuları tarafından tamamen kaderine terk edildi.

Konuyla bütünlük arzetmesi açısından altta linkini paylaşacağım yazıları da okumanızı öneriyorum.

Bitcoin’den daha fazla kazandıracak altcoin var mı? Emin misiniz?

İlk 10 kripto paranın açmazlarını incelediğim bu yazımda aslında ilk sıradaki kripto para projelerinin çoğunun bile sağlam bir projesi olmadığını göreceksiniz: Neden Altcoinlere değil Bitcoin’e yatırım yapmalısınız?

Geçtiğimiz günlerde ünlü analist Mati Greespan da aynı çıkarımlarda bulunmuştu: Mati Greenspan’dan tarihi uyarı: Altcoinlerden uzak durun Bitcoin’e yatırım yapın

Kripto piyasasına girdiyseniz şayet, tek tavsiye edeceğimiz kripto para Bitcoin’dir. Geri kalanı çok büyük bir kumardır. BTC’niz olduğu takdirde USD paritesi karşısında düşse de BTC’nizi muhafaza ettiyseniz fiyatlar düşmesinden çok etkilenmezsiniz. Çünkü, BTC eninde sonunda çıkar!

Ayrıca araştırmalar ile sabittir ki, ortaya çıktığı ilk günden itibaren herhangi bir zaman diliminde BTC alan bir yatırımcı 3 yıl içerisinde çok daha yüksek bir fiyata satma imkanı oldu.

Ama sonuç itibariyle, Sizin Paranız, Sizin Kararınız!

 

 

X