Jack Dorsey’den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran ayı başında Jack Dorsey, Square’in açık kaynaklı, vekaletsiz Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıklamıştı. Dorsey’den bu sefer Lightning NetWork açıklaması geldi.

Jack Dorsey’den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!

Sosyal medya ağı Twitter ve finansal hizmetler şirketi Square’in kurucu ortağı Jack Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network yan zincirini işletmelerinden en az biriyle entegre etmeyi planladığını doğruladı.

Dorsey, 11 Haziran’da Twitter kullanıcısı “deyonté”den gelen ve Dorsey’in Lightning Network’ü Twitter’a veya Twitter’ın 2019’dan beri insan gücünü geliştirmeye adamış olduğu merkezi olmayan sosyal ağ BlueSky’a entegre etmesini talep eden bir soruya yanıt verdi.

Buna karşılık Dorsey, “Sadece bir zaman meselesi” yanıtını verdi.

 

jack dorsey Jack Dorsey'den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!

 

Dorsey’in yanıtı, BlueSky veya Twitter’ın yada hatta her iki şirketi için bir Lightning entegrasyonunun söz konusu olabileceği yönünde yorumlandı. Elbette bunun hayata geçirilmemesi de mümkün olabilir.

Öte yandan, Dosey’in tweetinin, Square’in dijital varlık operasyonlarını genişletmek için yaptığı son hamlelerin ortasına gelmesi de oldukça dikkat çekici.


Bilindiği gibi Dorsey, ay başında, Square’in açık kaynaklı velayetsiz bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıklamıştı. Ayrıca, Square blockchain altyapı firması Blockstream ile bir ortaklık ortaya koyduğunu ve Square’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisine 5 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

 

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Jack Dorsey’den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.