1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jack Dorsey’den Bitcoin açıklaması!

Jack Dorsey’den Bitcoin açıklaması!

Jack Dorsey’den Bitcoin açıklaması!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Twitter’ın kurusucusu Jack Dorsey, yatırımcıların karamsar olduğu günlerde Bitcoin taraftarlarına güven verdi. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey’den Bitcoin açıklaması!

Kripto piyasası tarihinin en çalkantılı dönemlerinden geçiyor olabilir. Geçtiğimiz hafta milyarlarca dolar eridi. Terra UST’nin 1 doların altına düşmesi ile Terra, geliştiricileri LUNA arzını artırınca LUNA sıfırlandı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ve altcoinler yaşananların ardından geri çekildi. Lider kripto para birimi 30,000 doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,521 dolardan işlem gören BTC, son 24 saat içerisinde %1,52 son 7 günde ise %17,64 değer kaybetti. colombia.co Bitcoin’in piyasa değeri 560 milyar dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kripto piyasasının toplam değeri ise 1,260 trilyon dolara düştü ve son 1 yıldaki en düşük seviye olan 1,209 trilyon dolara çok yaklaştı.

Yaşanan güven bunalımına ve satış baskısına rağmen Bitcoin’e olan inanç devam ediyor. Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ve California merkezli bir Amerikan finansal hizmetler ve dijital ödeme şirketi olan Square’ı kuran Jack Dorsey, Bitcoin’e olan inancını yineledi. Dorsey, kullanıcıların benimsemesi arttıkça Bitcoin’in değer kazanmaya devam edeceğini vurguladı.

Dorsey, Bitcoin ve kripto paralar verdiği açık destekle biliniyor. Dorsey yıllarca başında bulunduğu Twitter’ın CEO’luğunu bıraktıktan sonra kripto paralar ile ilgili çalışmalarına daha da hız verdi. 2008’de MIT Technology Review tarafından “35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi”den biri seçilen Dorsey, özellikle Bitcoin için açık desteğini her seferinde dile getiriyor.

Dorsey, Bitcoin’in fiyatını izlemediğini ve uzun vadede Bitcoin’in her zaman değer kazanacağını söyledi.

Kaynak