okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Eşlerini Bitcoin ve kriptoyla aldatanlar

Eşlerini Bitcoin ve kriptoyla aldatanlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni araştırma, Bitcoin ve kripto alımları konusunda bir durumu ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki dikkat çeken bir oranda Amerikalılar yaptıkları kripto alımları konusunda eşlerini “aldatıyor”.


Gizli Bitcoin ve kripto alımları ve finansal aldatma

Kripto para sektörü ile ilgili yapılan son araştırma, her 5 Amerikalıdan ikisinin kripto para alımlarını eşlerinden gizli tuttuklarını itirafını ortaya çıkardı. Kripto alımlarını gizli tutan eşler, bunları açıklamaları durumunda ilişkilerinin zarar görebileceğinden endişe ediyor.

Bitcoin ve kripto alımlarını gizleme sebepler

Circuit’in yaptığı araştırmaya göre, Amerikalıların beşte ikisi, finans  söz konusu olduğunda ve özellikle de kripto para alımlarında eşlerinden gizli işler yapıyor. Peki, eşler niye Bitcoin ve kripto alımlarını gizli tutmayı seçiyor. Buna verilen başlıca cevap, böyle bir alımın açıklanması durumunda ilişkilerine zarar vereceğini düşünmeleri. Tabii daha başka sebepler de var.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

Araştırmanın bulgularını özetleyen blog makalesinde, kararlı bir ilişkisi olan Amerikalıların, yaptıkları kripto alımlarını 2 sebeple eşlerine açıklamadığı belirtiliyor. Birincisi onlara göre bu çok da önemli bir şey değil. İkincisi ise bu alımlar eşlerini ilgilendiren bir durum değil. Araştırma aynı zamanda çocuklu çiftler konusunda da bir durumu ortaya çıkardı. Ebeveyn olan çiftlerin kripto alımlarını saklama olasılığı daha yüksek.

Bitcoin ve kripto alımlarını gizlemenin başka sebepleri arasında utanma ve yaptıkları bu alımlardan dolayı sorgulanma koruları geliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Son birkaç yılda daha fazla insan kripto para alanına yatırım yaptı. Bitcoin ve kriptolar başlarda sadece bireysel yatırımcıların alanı olsa da son yıllarda kurumsalların da yüklü alımlar yaptığı görülüyor. Tabii 2022 yılının başından bu yana piyasa genelinde yaşanan düşüş trendi bu alımları bir süreliğine olumsuz etkileyecek cinsten.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.