1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Eşlerini Bitcoin ve kriptoyla aldatanlar

Eşlerini Bitcoin ve kriptoyla aldatanlar

Eşlerini Bitcoin ve kriptoyla aldatanlar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni araştırma, Bitcoin ve kripto alımları konusunda bir durumu ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki dikkat çeken bir oranda Amerikalılar yaptıkları kripto alımları konusunda eşlerini “aldatıyor”.


Gizli Bitcoin ve kripto alımları ve finansal aldatma

Kripto para sektörü ile ilgili yapılan son araştırma, her 5 Amerikalıdan ikisinin kripto para alımlarını eşlerinden gizli tuttuklarını itirafını ortaya çıkardı. Kripto alımlarını gizli tutan eşler, bunları açıklamaları durumunda ilişkilerinin zarar görebileceğinden endişe ediyor.

Bitcoin ve kripto alımlarını gizleme sebepler

Circuit’in yaptığı araştırmaya göre, Amerikalıların beşte ikisi, finans  söz konusu olduğunda ve özellikle de kripto para alımlarında eşlerinden gizli işler yapıyor. Peki, eşler niye Bitcoin ve kripto alımlarını gizli tutmayı seçiyor. Buna verilen başlıca cevap, böyle bir alımın açıklanması durumunda ilişkilerine zarar vereceğini düşünmeleri. Tabii daha başka sebepler de var.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

Araştırmanın bulgularını özetleyen blog makalesinde, kararlı bir ilişkisi olan Amerikalıların, yaptıkları kripto alımlarını 2 sebeple eşlerine açıklamadığı belirtiliyor. Birincisi onlara göre bu çok da önemli bir şey değil. İkincisi ise bu alımlar eşlerini ilgilendiren bir durum değil. Araştırma aynı zamanda çocuklu çiftler konusunda da bir durumu ortaya çıkardı. Ebeveyn olan çiftlerin kripto alımlarını saklama olasılığı daha yüksek.

Bitcoin ve kripto alımlarını gizlemenin başka sebepleri arasında utanma ve yaptıkları bu alımlardan dolayı sorgulanma koruları geliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Son birkaç yılda daha fazla insan kripto para alanına yatırım yaptı. Bitcoin ve kriptolar başlarda sadece bireysel yatırımcıların alanı olsa da son yıllarda kurumsalların da yüklü alımlar yaptığı görülüyor. Tabii 2022 yılının başından bu yana piyasa genelinde yaşanan düşüş trendi bu alımları bir süreliğine olumsuz etkileyecek cinsten.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.