1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. SEC’ten Bitcoin ETF’sine yeşil ışık mı?

SEC’ten Bitcoin ETF’sine yeşil ışık mı?

SEC’ten Bitcoin ETF’sine yeşil ışık mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale, SEC ile yaptığı son toplantıdan sonra Bitcoin ETF’si ile ilgili olumlu açıklamalarda bulundu.

SEC’ten Bitcoin ETF’sine yeşil ışık mı?

Grayscale, spot Bitcoin fiyatına endeksi ETF ihracı konusunda uzun süredir çalışıyor. Edinilen son bilgilere göre, şirket SEC toplantısı sonrası gelişmelerden bir hayli umutlu.

Çarşamba günü ortaya çıkan haberlere göre, Grayscale, SEC ile yaptığı son toplantıyı “verimli” olarak yorumladı ve ETF konusunda ilerleme kaydetti.

Dijital varlık yatırımı konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında bulunan Grayscale, ABD içerisinde spot Bitcoin ETF’si konusunda uzun yıllardır çalışıyor. Ancak firma başvuruları SEC tarafından geri çevriliyor.

Grayscale Bitcoin Trust’ı ETF’ye çevirmek isteyen firma, konu hakkında şunları söyledi:

SEC ile yapılan “verimli” toplantı sonrası, konu hakkında cesaretimizi koruyoruz.

Grayscale olarak bizler, düzenleyici ve politika yapıcılarla diyalog kanallarının açık tutulmasına önem veriyoruz. Bu noktada 6 Haziran toplantısını bekliyoruz.

Bitcoin grayscale

Grayscale, son toplantıda GBT’nin ETF’ye çevrilmesinin yatırımcıları korumaya yönelik bir hamle olacağını vurgulayarak; yatırımcıların Bitcoin’e güvenli bir şekilde yatırım yapmalarının önünün açacağını dile getirdi.

Firmaya göre, ETF ile NAV (Net Asset Value) takibi daha kolay olurken, 8 milyar dolarlık bir yatırım potansiyeli piyasaya girebilir.

Grayscale geçtiğimiz Ekim ayında GBT ürünün ETF’ye dönüştürmek için başvurmuş ancak başvuru SEC tarafından geri çevrilmişti.

Bilindiği üzere 2021 yılı son çeyreğinde türev işlemlere dayalı Bitcoin ETF’si yasallaşmış ve BTC’ fiyatına oldukça pozitif etki etmişti.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,541.38

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?