1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor!

Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor!

Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e verdikleri destekle bilinen eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ve rapçi Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor!

Lider kripto para birimi piyasaya sürüldüğünden beri birçok ünlü isimden destek aldı. Para piyasalarının demokratikleşmesine destek açıklamaları yapan ünlü isimlerin başında eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ve rap dünyasının ünlü ismi Jay Z geliyor.

Twitter CEO’su Bitcoin ve blokzincir alanına yoğunlaşmak için Twitter’daki görevini bırakmış ve BTC’nin küresel tanıtımında önemli rol oynamıştı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

İki ünlü isimden Bitcoin’in daha fazla insana tanıtılması için önemli bir adım daha geldi. Dorsey ve Jay Z, The Bitcoin Academy olarak adlandırılan yeni bir program başlatıyor. Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Brooklyn New York’taki Marcy Houses’ta düzenlenecek olan programı finanse edeceklerini açıkladı.

Eğitimciler Lamar Wilson ve Najah J. Roberts tarafından yönetilecek olan eğitim programına, Crypto Blockchain Plug ve Black Bitcoin Billionaire’de destek veriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Projenin amacı, kişiler arasında finansal hizmetlere yönelik mevcut engelleri azaltmak ve özel olarak Bitcoin ve genel olarak finans hakkında eğitim sağlamak olarak tanımlandı.

Katılımcılara Bitcoin’in nasıl çalıştığını, neden ilgilenmeleri gerektiği ve finansal geleceklerini nasıl inşa edebileceklerini öğretilmeye çalışılacak. Programa katılanlara ücretsiz MiFi cihazları ve bir yıllık sınırlı veri planının yanı sıra gerekirse akıllı telefonlar hediye edilecek.

Dorsey konu ile ilgili yağtığı açıklamada, “Bitcoin, Afrika, Orta ve Güney Amerika’daki birçok kişi için kritik bir araç haline geliyor. ABD’deki topluluklarda da aynı potansiyelin var olduğuna inanıyoruz” dedi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,102 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin için çalışmaya devam ediyor!

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.