1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Jack Dorsey Bitcoin için sahaya indi!

Jack Dorsey Bitcoin için sahaya indi!

Jack Dorsey Bitcoin için sahaya indi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, kripto paraları anlatmak için sahaya indi. Dorsey ABD meclisinde kripto para brifingi verdi. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey Bitcoin için sahaya indi!

Kripto para benimseme oranlarındaki dikkat çekici artış insanları sektörün yenilikleri öğrenme konusunda motive ediyor. Geçtiğimiz yıl Çin’de madencilik faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından kripto paranın merkezi Amerika Birleşik Devletleri oldu.

ABD’nin eyaletleri Bitcoin’i resmi olarak benimsemeye devam ediyor. Teksas, Vyoming ve Arizona gibi eyaletlerde resmi olarak Bitcoin adımları atılıyor ve ödemelerde kripto para kabulüne ilişkin yeni kararlar alınıyor.

bitcoin

 

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Beyaz Saray ise düzenlemeler üzerine çalışmalar yürütüyor. Geçtiğimiz aylarda Fed Başkanı Jerome Powell, yeniden aday gösterilmesinin ardından kongrede yapılan mülakatında çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı ve kripto paraların regüle edileceğini açıkladı. Başkan Joe Biden, yakın zamanda çıkardığı bir kanun emri ile kripto paralara ilişkin bir yol haritasını duyurdu. Ilımlı yaklaşım kripto piyasası tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Hükümet kanadı, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili çok öenmli bir isimden talepte bulundu. Gelen talep sonrası Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, kolları sıvadı. Ünlü isim ABD Temsilciler Meclisi’nin demokrat üyelerine bilgilendirme yaptı.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1509846777616384000

Kaynaklara göre Dorsey, 31 Mart’ta özel bir Soru-Cevap oturumu sırasında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Bitcoin hakkında öğrenmek istedikleri konularda bir brifing verdi.

Üyeler, Dorsey’e Bitcoin ile ilgili sıkça dile getirilen endişeler hakkında sorular sordu. Bunlar arasında Bitcoin’in enerji tüketimi, kara para aklama uygulaması ve bir ödeme aracı olarak sınırlı dolaşım yer alıyor.

Dorsey, Bitcoin gibi iş kanıtı ağlarına güç sağlayan enerji tercihlerindeki değişikliklere, araştırmacılar için blok zinciri tabanlı işlemlerin şeffaflığına ve batı dünyası dışındaki ödemelerde kripto için büyüyen kullanıcı tabanına atıfta bulunarak endişeleri gidermeye çalıştı.

Üyeler şubat ayında da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’i dinlemişti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 46,340 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 880 milyar dolar olan BTC, son 24 saat içerisinde yatay bir görünümdeydi. Gün içerisinde bir miktar değer kaybeden kripto para, tekrar toparlanarak yönünü yukarı çevirdi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Jack Dorsey Bitcoin için sahaya indi!

 

Kaynak

Etiketler: