1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte ünlü traderin Bitcoin öngörüsü! Büyük ralli başlıyor mu?

İşte ünlü traderin Bitcoin öngörüsü! Büyük ralli başlıyor mu?

İşte ünlü traderin Bitcoin öngörüsü! Büyük ralli başlıyor mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 2022 yılının en yüksek seviyelerini gördü. Yükseliş devam edecek mi? Ünlü analistin öngörüleri ve teknik detaylar yazımızda.

İşte ünlü traderin Bitcoin öngörüsü! Büyük ralli başlıyor mu?

Bitcoin geçtiğimiz gün 48,000 doların üzerine çıkarak 2022 yılının en yüksek seviyesini gördü. Lider kripto para birimi 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. O günden sonra değerinden %50 den fazla kaybeden Bitcoin, son günlerde toparlanma eğiliminde.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kontrol boğaların elinde önemli direnç noktaları bir bir geride bırakılırken BTC, 48,000 dolarlık sert direnç noktasında biraz zayıfladı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,563 dolardan işlem görüyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve tüccarı Cred, Bitcoin’in yeni bir ralli başlatmak için bir direnç uzakta olduğunu söyledi. Analist, Bitcoin’in sürekli bir yükselişe kapıyı açmak için boğaların alması gereken bir seviyeye yaklaştığını ifade etti.

bitcoin

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Credd, 47,100 dolarlık seviyenin haftalık dilimde geride bırakılmasının Bitcoin’i daha yukarılara çıkaracağına inanıyor.

“21 haftalık hareketli ortalama, 50 haftalık hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalama 46.000 ila 48.000 dolar arasında birleşiyor gibi görünüyor. Burası önemli bir seviye.

Analist, fiyat ikna edici bir şekilde direnç seviyesinin üzerine çıktığında, BTC’nin bir kez daha 60.000 dolara yaklaşmak için yeterli momentuma sahip olmasının mühmel olduğunu tahmin ediyor.

Öte yandan Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinin sağlayıcılarından biri olarak Terra’nın Bitcoin alımı yapması gösteriliyordu. Terra , Bitcoin almaya devam ediyor. Son olarak dün 133 milyon dolar değerinde 2,830 Bitcoin aldığı belirtildi. Piyasanın gidişatına olumlu etki eden bu alım Terra’nın stabil coini için rezerv ekleme çalışmaları dahilinde yapılıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.