İşte ünlü milyarderin yeni Bitcoin tahmini ve nedeni!

Bitcoin boğalarına iyi haber! Bu iki göstergeye göre yükseliş...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasasında yaşanan yeni gelişmeler nedeniyle Bitcoin tahmini güncelledi. Detaylar haberimizde.

İşte ünlü milyarderin yeni Bitcoin tahmini ve nedeni

Kripto para piyasasında oldukça hareketli geçen bir haftanın son günündeyiz. Yatırımcılar için geçmiş dönemleri hatırlatan bir hafta oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin, 48,000 dolara kadar yükseldi. BTC’de yaşanan hareketlilik tüm piyasada hissedildi. Bu seviyenin üzerine sıçrama olmasa da geri çekilme de 46,000 dolarlık desteği oluşturdu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 46,387 dolardan işlem görüyor. Bir sonraki direnç 46,700 dolar seviyesinde görülüyor. BTC, bu seviyeyi aşarsa sırasıyla 48,200, 50,000 daha sonra da 51,000 doları geride bırakabilir. RSI, kısa vadeli bir birikimden sonra yükseliş için yeniden sinyal veriyor. BTC’nin toplam değeri 880 milyar dolar ve bu değer 2,159 trilyon dolarlık toplam kripto piyasasının %40,8’ini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin İşte ünlü milyarderin yeni Bitcoin tahmini ve nedeni!

Bitcoin cephesinde görüntü bu şekilde iken Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, şirketinin 4. çeyrek kazanç bildiriminde devam eden endüstri yeniliği ve artan benimsenme oranlarının Bitcoin için daha önce yaptığı 2022 tahminini revize etmesini gerektirdiğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü milyarder daha önce 2022 yılında Bitcoin’in 30,000-50,000 dolar aralığında olacağını düşündüğünü ancak yaşanan gelişmelerin BTC’nin 2022’de 50,000 doların üzerinde bir değerle fiyatlanmasının daha olası olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Başlangıçta söylemiştim. Bitcoin’de 30.000 ila 50.000 dolar arasında değişen bir yıl olacağını düşünmüştüm. Ancak Web3’te meydana gelen gelişmeler ve artan benimsenme oranlarını gördükçe daha iyi bir yerde olacağımızı düşünüyorum. Yıl sonuna kadar kriptoyu önemli ölçüde daha yüksek görmek beni şaşırtmaz.”

Novogratz Rusya’nın Ukrayna’ya devam eden saldırısının ve ardından gelen uluslararası yaptırımların, insanların kripto para biriminin ilerlemesine ilişkin bakış açılarını değiştireceğini de belirtti. Ünlü milyarder ayrıca Hazine Bakanı Janet Yellen’in kripto para birimleri hakkındaki son açıklamalarının ise gözden kaçmaması gerektiğini vurguladı.

“Bakan Janet Yellen’ın son yorumlarında kriptoya karşı çok daha iyimser bir yaklaşım benimsemesi gözden kaçmamalı, değil mi? DC’deki siyasi rüzgarlar değişiyor.”

Geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Joe Biden’da kripto paralarla ilgili çalışmalara yol gösteren bir kanun emri yayınlamıştı. Emir beklentilerin aksine oldukça ılımlıydı ve piyasa tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. 2022 yılı kripto paralara bakışın olumlu yönde değiştiği bir yıl oluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte ünlü milyarderin yeni Bitcoin tahmini ve nedeni!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.