1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte ünlü analistin yeni Bitcoin tahmini!

İşte ünlü analistin yeni Bitcoin tahmini!

İşte ünlü analistin yeni Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırarken ünlü analist Benjamin Cowen, lider kripto para birimi için yaptığı tahmini güncelledi. Detaylar haberimizde.

İşte ünlü analistin yeni Bitcoin tahmini!

Bitcoin, 9 Kasım’da 68,530 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. BTC nisan ayında Çin’den gelen olumsuz haberler ve Tesla’nın BTC kararını askıya alması sonucu 29,000 dolara kadar gerilemişti. Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini de yasaklaması piyasa şok etkisi yaparken Bitcoin bu savaştan daha güçlü çıktı. O günden bu günkü seviyesine gelirken yaklaşık %115 değer kazandı.

bitcoin btc

Bugün bir miktar geri çekilen BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 66,552 dolardan işlem görürken Bitcoin’in toplam piyasa değeri 1,255 trilyon dolara ulaştı. Kripto piyasasının toplam havmi ise 2,886 trilyon dolar.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Video paylaşım platformu Youtube’da 600,000’den fazla abonesi buluna ve piyasa tarafından görüşleri takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, yeni bir Youtube yayınında Bitcoin tahmini açıkladı. Bitcoin’in yeni ATH’sinin nisan ayından bu yana gösterdiği ve para arzına bağlı olan en gerçekçi rekoru olduğunu ifade etti.

Ünlü analist Benjamin Cowen Bitcoin’in bu döngü içerisinde fiyatının 100,000 doları aşacağını tahmin ediyor. Cowen bu tahmini için herhangi bir zaman vermese de Bitcoin’in sabit arzına dikkat çekerek bu seviyeyi sonunda geçeceğini belirtiyor.

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi

Cowen, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin etmeye çalışırken dolaşımdaki ABD doları miktarının dikkate alınması gerektiğini ve hızla genişleyen para arzının BTC‘nin yatırımcıların düşündüğünden daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olabileceğini öne sürüyor.

Genel yön yukarı. Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağına inanıyorum. Bu piyasa döngüsünde bunu başaracağına inanıyorum. Bitcoin’in bu noktada 100.000 dolara ulaşması için uzun yıllar beklememiz gerektiğini düşünmüyorum.”

Cowen, 100,000 dolarlık seviyenin de Bitcoin için zirve olmadığını lider kripto para birminin bu seviyeninde üzerine çıkacağını belirtti. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: