Ünlü CEO’dan önemli kripto para açıklaması!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans devi Citigroup’un eski bir CEO’su Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto paralar ve gelecekleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’dan önemli kripto para açıklaması!

Kripto paralar 2021 yılında birçok kurumsal şirket ve finans grupları tarafından benimsendi. Ekosistem büyüdükçe ve müşterilerin talebi arttıkça dev finas kuruluşları kripto para hizmeti sağlamaya başladı. Özellikle bu yıl dünya genelinde oluşan enflasyonist ortam yatırımcıların korunma güdüsü ile kripto paralara daha fazla yönelmesine neden oldu.

Kripto piyasası artık 3 trilyon dolarlık devasa bir hacme sahip. Bitcoin ve Ethereum birçok dev finans kuruluşundan bile daha değerli. Hal böyleyken bu kuruluşların artık kripto paralara kayıtsız kalması beklenemez.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

2007-2012 yılları arasında Citigroup’ta yöneticilik yapan Vikram Pandit’te geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e bir röportaj verdi ve konu ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Pandit’e göre önemli finans kuruluşlarının tamamı önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kripto para hizmeti vermeye başlayacak.

“Bir ila üç yıl içinde, her büyük banka ve/veya menkul kıymet firması aktif olarak ‘Benim de kripto para alıp satmam gerekmiyor mu?’ diye düşünecek.”

Kripto paralar bu kadar değerli hale gelmeden önce dev finans kuruluşlarının üst düzey yöneticiler kripto varlıkları geçici bir heves olarak görüyordu. Ancak geldiğimiz durumda artık pazarın bir parçası olma çabalarını görüyoruz.

Pandit, CBDC’ler hakkında da görüş bildirerek kağıt tabanlı bankacılık sistemlerinin “hantal” olduğu ve bankalarının dijital para birimlerini benimseyeceklerini umduğunu da ifade etti.

“En büyük umudum, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının bir merkez bankası dijital para biriminin faydasını anlamaları ve onları kabul etmeye, benimsemeye devam etmeleri.”

Pandit şu anda kurucu ortağı olduğu bir finansal hizmetler şirketi olan The Orogen Group’un CEO’su ve başkanı olarak görev yapıyor. Ayrıca ABD merkezli kripto borsası Coinbase ve blockchain geliştirici platformu Alchemy Insights’a yatırımlar yapıyor.

Citigroup’un şu anki CEO’su Jane Fraser’de kripto paralara karşı olumlu tutuöu ile biliniyor ve kripto paraların finans sisteminde yeri olduğunu savunuyor.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü CEO’dan önemli kripto para açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.