1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte ünlü analiste göre Bitcoin için en kötü senaryo!

İşte ünlü analiste göre Bitcoin için en kötü senaryo!

İşte ünlü analiste göre Bitcoin için en kötü senaryo!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, yıl başından bu yana cılız ataklar dışında yükseliş moduna geçemedi. Ünlü kripto analisti bunu bir tehlike olarak görüyor mu? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

İşte ünlü analiste göre Bitcoin için en kötü senaryo!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş eğilimi devam ediyor. 2022 yılının başından bu yana piyasada yaşanan cılız ataklar dışında bir yükseliş görüntüsüne şahit olmadık. Olağanüstü bir yıl yaşıyoruz. Dünya ekonomileri enflasyon sorunları ile boğuşurken özellikle gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeler derin bir kriz yaşıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bu ortamda Fed’in faiz artırımına gitmesi kesinleşti. Fed’den gelen açıklamaların ardından kurumsal girişlerle beraber küresel piyasalara daha fazla eklemlenen Bitcoin değer kaybetti. Bu sırada Rusya’dan gelen regülasyon haberleri de BTC’yi daha aşağılara çekti ve 33,000 dolar seviyesine kadar düştü.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Lider kripto para birimi satış baskısından sıyrılıp bu süre içerisinde 45,000 dolara kadar yükselse de bu seviyenin üzerine çıkmayı başaramadı. Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik patlak verince piyasalar bir kez daha sarsıldı. Dün gece ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye karar verdiğini açıklamasının ardından Bitcoin, 40,000 dolara düştü.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,250 dolardan işlem görüyor. Kripto para son 24 saat içerisinde %1 değer kaybetti.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

bitcoin İşte ünlü analiste göre Bitcoin için en kötü senaryo!

Popüler bir kripto analisti Nicholas Merten ise bu düşüşleri dert etmiyor. Analist Bitcoin’in yükselişe geçeceği konusunda hala iyimser. Yeni bir Youtube yayınında 510,000 abonesi için değerlendirmelerde bulunan kripto analisti, Bitcoin’in fiyatlarını manşet olan olayların aşağı çektiğini belirtti. top article

“Bitcoin fiyatını aşağı çeken nedir? Öncelikle, bazı manşet sebepler. Bunları kabul edip devam ediyoruz. Bu olayların her zaman sürmeyeceğini biliyoruz.”

Analist, Bitcoin için en kötü senaryoyu da açıklıyor. BTC’nin %25 daha değer kaybedebileceğine dikkat çeken Merten, kripto paranın 30,000 dolara kadar geri çekilebileceğini ancak bunun büyük bir sorun olmayacağını söylüyor. Yatırımcılara bu seviyelere düşse bile panik satışları yapmamaları gerektiğini tavsiye ediyor.

“Bu geri çekilmeyi 30 bin dolar aralığına veya 30.000-35.000 dolar aralığına indirelim. Bu dışarı çıkıp tüm kriptolarınızı satmak için bir neden değil. Çünkü önümüzde büyük bir ralli var.”

Kaynak

 

Etiketler: