Tesla, Bitcoin’e yeniden kapılarını açar mı? İşte elindeki Bitcoin miktarı!

bitcoin tesla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil devi Tesla’nın elindeki Bitcoin sayısı açıkladı. Detaylar haberimizde.

İşte Tesla’nın elindeki Bitcoin miktarı!

Elektrikli otomobil devi Tesla, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul eden ilk büyük firmaydı. Gelişmeler Bitcoin ile Tesla’nın yollarını ayırsada şirket portföyündeki Bitcoin’leri tutmaya devam ediyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, kripto paralara verdiği destekle biliniyor. Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmesi kripto dünyasında devrim niteliğinde bir hareketti. Ancak daha sonra Bitcoin’in enerji tüketimi üzerindeki yükü ve fosil yakıtlarınların madencilik faaliyetlerinde kullanılmasını gerekçe göstererek Tesla’nın Bitcoin ile satışına ara verdi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Musk, daha sonra konu ile ilgili çeşitli platformlarda yaptığı açıklamalarda Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmeye yeniden başlayabileceğini bunun tek şartının ise madencilik faaliyetlerinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması olduğunu söyledi. Bitcoin madenciliğinin geldiği seviye Tesla’nın yeniden Bitcoin’e kapılarını açabileceğine dair sinayller veriyor. Ünlü CEO, aynı zamanda şirketin elindeki Bitcoin’lerden sadece küçük bir kısmını likiditeyi test etmek için fiat paraya çevirdiğini büyük kısmının ise Bitcoin’de durduğunu belirtmişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yeni bir dosyasına göre Tesla’nın elinde bulunan Bitcoin’lerin miktarı belli oldu. Otomotovi devinin elindeki Bitcoin’lerin toplam değeri 1,99 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirket, 2021’de Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını bilirdi. Tesla, Bitcoin varlıklarında 101 milyon dolarlık değer kaybı kaydetti. Aynı zamanda Mart 2021’de Bitcoin’lerinin bir kısmını satarak 128 milyar dolarlık kazanç elde etti. Yıl sonunda Tesla, Bitcoin varlıklarının “adil piyasa değerinin” 1,99 milyar dolar olduğunu beyan etti.

Elon Musk, sadece Bitcoin’e değil aynı zamanda Dogecoin’ede büyük destek veriyor. Tesla ile Bitcoin satmaya ara verse de geçtiğimiz ay Tesla’nın bazı parçalarının satışını Dogecoin ile yapmaya başladı.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,852 dolardan işlem görüyor. Bitcoin son 24 saat içerisinde %5 değer kazandı ve uzun zamandan sonra yükselişe geçti. BTC’nin toplam piyasa değeri 831 milyar dolar olurken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı %41,5 olarak oluştu.

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin Tesla, Bitcoin'e yeniden kapılarını açar mı? İşte elindeki Bitcoin miktarı!

Tesla’nın ödeme aracı olarak kabul ettiği meme kripto Dogecoin ise anlık olarak 0,16 dolardan işlem görüyor. Doge, son 24 saatte %10 değer kazandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tesla, Bitcoin’e yeniden kapılarını açar mı? İşte elindeki Bitcoin miktarı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.