1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası tam anlamıyla bir iler iki ger hareket ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yükseliş eğilimi yerini tekrar bir geri çekilmeye bıraktı. Düşüşün nedenleri ve teknik veriler yazımızda.

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

Kripto para piyasası kelimenin tam anlamıyla bir ileri gidip iki geri geliyor. Piyasada yaşanan güvensizlik henüz tam olarak bitmiş değil. Özellikle Terra çöküşünün ardından Korku ve Açgözlülük endeksi, aşırı korku alanında dolaşıyor. Bu satış baskısını beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz gün 1,312 trilyon dolara yükselen piyasanın toplam hacmi bugün 1,24 trilyon dolar seviyelerine ger geçildi. Bir gün içerinde piyasadan 70 milyar dolar silindi. Lider kripto para birimi Bitcoin, yeniden 30,000 doların altına çekildi. BTC’nin toplam değeri 570 milyar dolara geriledi.

Kripto piyasasının toplam hacmindeki değişim (Yıllık)

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Altcoinlerde de tablo kırmızı görüntüde. Kripto piyasasında neler yaşanıyor? Boğalar kontrolü ele almaya çalışırken sürekli bir satış baskısı geliyor ve piyasa geri çekiliyor. Ethereum son 24 saatte %6 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Çarşamba günü ABD’de Hisse senedi endeksleri keskin bir düşüş yaşadı. Ardından gelen toparlanma Bitcoin’in uçuşunu engelledi.

Dün yaşanan önemli bir gelişme de Solana tarafında yaşandı. Solana blok zinciri ağı çarşamba günü başka bir kesinti yaşadı. Bu piyasada bir panik havası yarattı ve Solana (SOL), son 24 saat içerisinde %11,41 değer kaybetti.

Gelen olumsuz haberlerden biri de Avustralya’dan. ANZ ve NAB adlı iki Avustralya bankasının yöneticileri, yüksek fon kaybetme riskleri nedeniyle perakende müşterilerinin kripto varlık ticareti yapmasına izin vermeyi planlamadıklarını açıkladı.

Singapur başbakan yardımcısı Heng Swee Keat, Terra ve UST’nin çöküşünü hatırlatarak perakende yatırımcıları kripto para birimlerine yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Kripto varlıkların çok riskli olduğunu ve uygun düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Öte yandan Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) Bankacılık Denetimi Basel Komitesi, Terra çöküşünün ardından kripto para birimi düzenlemesi konusundaki tavsiyelerinin ikinci ve daha sert bir versiyonunu paylaşmaya hazırlanıyor.

Bu dönemlerde kripto para piyasasında korku dolu açıklamalar yapılması piyasaya olan güveni daha da aşağı çekiyor. Ancak kripto piyasasının aktörleri daha önce defalarca kez olduğu gibi piyasanın bu korku döneminin de üstesinden geleceğine inanıyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak