Loading...
btc
BTC
-1.14%
Bitcoin
62.704,05 USDT
eth
ETH
-1.34%
Ethereum
3.060,38 USDT
bch
BCH
-5.62%
Bitcoin Cash
479,72 USDT
xrp
XRP
-1.11%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.96%
Litecoin
78,84 USDT
bnb
BNB
-3.19%
Binance Coin
535,09 USDT
sol
SOL
-4.39%
Solana
132,44 USDT
avax
AVAX
-3.21%
Avalanche
34,03 USDT
ada
ADA
-2.51%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.67%
Poladot
6,60 USDT
doge
DOGE
-4.96%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

kripto para piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası tam anlamıyla bir iler iki ger hareket ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yükseliş eğilimi yerini tekrar bir geri çekilmeye bıraktı. Düşüşün nedenleri ve teknik veriler yazımızda.

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

Kripto para piyasası kelimenin tam anlamıyla bir ileri gidip iki geri geliyor. Piyasada yaşanan güvensizlik henüz tam olarak bitmiş değil. Özellikle Terra çöküşünün ardından Korku ve Açgözlülük endeksi, aşırı korku alanında dolaşıyor. Bu satış baskısını beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz gün 1,312 trilyon dolara yükselen piyasanın toplam hacmi bugün 1,24 trilyon dolar seviyelerine ger geçildi. Bir gün içerinde piyasadan 70 milyar dolar silindi. Lider kripto para birimi Bitcoin, yeniden 30,000 doların altına çekildi. BTC’nin toplam değeri 570 milyar dolara geriledi.

Kripto piyasasının toplam hacmindeki değişim (Yıllık)

İşte kripto para piyasasının yükselişe geçememesinin nedenleri!

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Altcoinlerde de tablo kırmızı görüntüde. Kripto piyasasında neler yaşanıyor? Boğalar kontrolü ele almaya çalışırken sürekli bir satış baskısı geliyor ve piyasa geri çekiliyor. Ethereum son 24 saatte %6 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Çarşamba günü ABD’de Hisse senedi endeksleri keskin bir düşüş yaşadı. Ardından gelen toparlanma Bitcoin’in uçuşunu engelledi.

Dün yaşanan önemli bir gelişme de Solana tarafında yaşandı. Solana blok zinciri ağı çarşamba günü başka bir kesinti yaşadı. Bu piyasada bir panik havası yarattı ve Solana (SOL), son 24 saat içerisinde %11,41 değer kaybetti.

Gelen olumsuz haberlerden biri de Avustralya’dan. ANZ ve NAB adlı iki Avustralya bankasının yöneticileri, yüksek fon kaybetme riskleri nedeniyle perakende müşterilerinin kripto varlık ticareti yapmasına izin vermeyi planlamadıklarını açıkladı.

Singapur başbakan yardımcısı Heng Swee Keat, Terra ve UST’nin çöküşünü hatırlatarak perakende yatırımcıları kripto para birimlerine yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Kripto varlıkların çok riskli olduğunu ve uygun düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Öte yandan Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) Bankacılık Denetimi Basel Komitesi, Terra çöküşünün ardından kripto para birimi düzenlemesi konusundaki tavsiyelerinin ikinci ve daha sert bir versiyonunu paylaşmaya hazırlanıyor.

Bu dönemlerde kripto para piyasasında korku dolu açıklamalar yapılması piyasaya olan güveni daha da aşağı çekiyor. Ancak kripto piyasasının aktörleri daha önce defalarca kez olduğu gibi piyasanın bu korku döneminin de üstesinden geleceğine inanıyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.