İşte kasım ayında uzak durulması gereken 3 altcoin!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı altcoinler dönemsel olarak çok iyi performans gösterse de uzun süredir yatırımcıların yüzünü güldürmüyor. İşte kasım ayında yatırımcıların uzak durması gereken üç altcoin. Detaylar yazımızda.

İşte kasım ayında uzak durulması gereken 3 altcoin!

Kripto para piyasasının toplam değeri geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon doları geçmişti. Tam bir yıl sonra bu yıl kasım ayında ise piyasanın toplam değeri 1 trilyon dolar seviyesine geriledi ve piyasadan 2 trilyon dolar buharlaştı. 2022 yılı başta Fed olmak üzere merkez bankalarının piyasaya sert müdahaleler yaptığı bir yıl oldu. Yatırımcılar riskli gördükleri varlıklardan uzaklaşıyor. Bu durum kripto para piyasasını derinden etkiliyor.

Piyasanın genel eğiliminin dışında bazı projeler var ki piyasaya çıktıklarında gösterdikleri atak ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak sonrasında altcoinler yatırımcılar için tam bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Kripto para birimlerinin henüz emekleme aşamasında olmasına ve sürekli olarak gelişmesine rağmen, bazı projeler ve bağlı kripto paralardan uzak durulması gerekebilir. Coingape, kasım ayında uzak durulması gereken altcoinleri şu şekilde sıraladı.

  1. Apecoin (APE)

ApeCoin, Yuga Labs tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Aynı şirket bize Bored Ape Yacht Club NFT’lerini ve onun yan ürünü Mutant Apes’i de getirdi. ApeCoin DAO bu kripto para birimini yönetiyor.  Piyasaya sürüldüğünde kripto piyasasında fırtına gibi esti. APE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden değerinin yaklaşık %80’ini kaybetti. NFT Market gücünü kaybetti ve ApeCoin somut değer ve fayda gösterene kadar satın almaya değmez.

İlgili: Apecoin nedir, Geleceği nasıl?

altcoin

2. Axie Infinity (AXS)


AXS, oyuncuların evcil hayvanları için savaştığı, topladığı ve dijital bir imparatorluk kurduğu blok zinciri tabanlı bir oyun olan Axie Infinity’ye güç veren bir Ethereum tokenidir.  Geçtiğimiz yıl oyna kazan projelerinin popülaritesi AXS’ye de yaradı. Ancak altcoin tüm zamanların en yüksek değerinden %94 uzakta. Tablo AXS’den de bir süre uzak durulmasını gerektiyor.

altcoin

3. Shiba Inu (SHIB)

Piyasada geçtiğimiz yıl fırtına gibi ese Shiba, bu yıl gücünü kaybetmiş görünüyor.  Shiba Inu, tarihteki yatırım yapılabilir bir varlık için tek yıllık en yüksek artışı sağlamasıyla ünlüdür. SHIB sahipleri, 1 Ocak 2021’de SHIB madeni para başına 0,000000000073 dolarlık bir başlangıç ​​değerinden 27 Ekim 2021’e kadar %121.000.000’dan fazla kazanç gördü. Ancak arzının büyük bir kısmının belli balinaların elinde olması onu rekabetten yoksun kılıyor.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Twitter’da yarattığı heyecana rağmen, Shiba Inu’nun Cryptwerk’teki tüccar sayısı bu yıl sabit kaldı (Kasım 2022 itibariyle 659).Bunun nedeni büyük olasılıkla SHIB tokenlerinin geçen yıl değerlerinin %91’ini kaybetmesi ve işletmelerin bu kadar yüksek volatiliteyi kabul etmekte tereddüt etmesidir.

Shiba Inu’nun yaratıcıları blok zinciri tabanlı oyunlar geliştirmeye çalışsa da, NFT’lerin ve blok zinciri tabanlı oyunların popülaritesi zirveye ulaşmış görünüyor. SHIB’yi 2021’de önemli ilerlemelere iten heyecanın tekrarlanamayacağı düşüncesi hakim.

altcoin

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte kasım ayında uzak durulması gereken 3 altcoin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.