FTX ve Binance CEO’ları savaşında son durum, kullanıcılar FTX’ten Kaçıyor mu?

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto endüstrisi, Sam Bankman-Fried liderliğindeki borsa devleri FTX ile Changpeng “CZ” Zhao liderliğindeki  Binance arasında yeni bir savaşa tanık oluyor. Geçen hafta, eski borsanın iflas ettiği ve likit olmayan bir bilançoya sahip olduğu hakkında söylentiler ortaya çıktı.

Kullanıcılar FTX’ten Kaçıyor mu? Borsa zinciri bakiyesinde %47 düşüş görüyor

Binance CEO’su spekülasyonlarla dolu görünüyor. Hafta sonu boyunca CZ, FTX hakkındaki “son ifşaatlar” hakkındaki endişelerini dile getirdi. 2021’de Binance, FTX’e yatırım yaptı ve BUSD’de yaklaşık 2 milyar dolar aldı ve Bankman-Fried destekli token FTT’yi aldı.

Şimdi Binance, FTT tokenlerini satacak ve rakibindeki her türlü katılımı ve öz sermayeyi tasfiye edecek. CZ sürekli olarak kripto endüstrisini büyütmek için birlikte çalışan farklı aktörler hakkında konuştuğu için karar tartışmalıydı. Bu sefer Twitter üzerinden CZ şunları yazdı: “Bunun bir rakibe karşı bir hareket olup olmadığına dair herhangi bir spekülasyona gelince, öyle değil. Sektörümüz henüz olgunlaşmamış durumda ve bir proje kamuya açık olarak başarısız olduğunda, her kullanıcıya ve her platforma zarar veriyor (…).”

FTX

CZ’nin açıklamasına rağmen, karar, birçok müşterinin paralarını bir finans kuruluşundan çekerek Bankman-Fried liderliğindeki FTX’e karşı iflasa yol açtığı bir “Banka Run”nın parçası olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar, strateji çalışıyor. Dune Analytics’ten alınan veriler, FTX için 24 saatlik NetFlow’un negatif olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, insanlar tokenlerini yatırdıklarından daha fazlasını çekiyorlar. Platform, Netflow’ta 26 milyon dolarlık bir eksi gördü.

Bu arada Binance, FTT’ye saldırısına başladı. Token, piyasadaki genel hissi takip ediyor, ancak şimdi daha fazla satış baskısı yaşıyor. Bu bağlamda, Binance bir kripto ayı piyasasında ticaretin kısa tarafını aldığında, uzun tarafı almalarına karşı kim bahse girecek? FTT, önümüzdeki aylarda daha fazla kayıp için hazır görünüyor.

ftx

Sam Bankman-Fried, Twitter aracılığıyla, bir rakibin kendilerine “yanlış söylentiler” ile saldırmaya çalıştığını iddia eden son olaylara değindi. Bu anlamda yönetici, takipçilerine FTX’in “iyi” olduğuna dair güvence verdi. Bankman-Fried şunları yazdı:


FTX, tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli. Müşteri varlıklarına yatırım yapmayız. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz. Bu bizi yavaşlatsa bile, sıkı bir şekilde düzenlenir. 1 milyar dolar fazla nakit içeren GAAP denetimlerimiz var. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve bu bugün de geçerliliğini koruyor.

Bankman-Fried, CZ’yi bir uzlaşma üzerinde çalışmaya ve “ekosistem için birlikte çalışmaya” çağırdı. Binance henüz cevap vermedi, ancak CZ pozisyonunda kararlı görünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX ve Binance CEO’ları savaşında son durum, kullanıcılar FTX’ten Kaçıyor mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.