1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte EIP 1559’dan bu yana yakılan Ethereum miktarı ve getirecekleri!

İşte EIP 1559’dan bu yana yakılan Ethereum miktarı ve getirecekleri!

İşte EIP 1559’dan bu yana yakılan Ethereum miktarı ve getirecekleri!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum 5 Ağustos’ta uzun zamandan beri merakla beklenen Londra güncellemesini yaptı. Ethereum arzı azalmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

İşte EIP 1559’dan bu yana yakılan Ethereum miktarı ve getirecekleri!

Ethereum 2.0’dan önce ağdaki en önemli güncelleme adımı olan Londra güncellemesi 5 Ağustos’ta Ethereum ağında aktif edildi. EIP-1559 ile kripto piyasasında arzı azaltmaya yönelik bir adım olan ve “yakım” olarak bilinen işlem Ethereum ağında da gerçekleşiyor.

Ağustos ayından bu yana 500,000’den fazla Ethereum yakıldı. Bu mevcut fiyatlar ile 1,7 milyar dolar değerine tekabül ediyor. Bu dönüm noktası, endüstri araştırmacısı Evan Van Ness tarafından not edildi.

İş kanıtı madenciliği (POW) kapsamındaki cari oranlarda Ethereum para sistemi yıllık %2,2’lik bir enflasyon oranına sahip. Ethereum 2.0 ile birlikte Hisse Kanıtı madenciliğe (POS) geçildiğinde Ethereum -%2 oranla deflasyonist bir varlık haline haline gelecek.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ethereum, gaz fiyatlarının fırladığı ve bir saat içinde 900’den fazla ETH’nin yakıldığı ağustos ortasında da deflasyonist bir duruma geçti. En büyük gaz tüketicisi ve brülörü, son 24 saat içinde 1.037 ETH yakan NFT pazar yeri OpenSea oldu.  Bu, Uniswap v2 tarafından yakılan miktarın yaklaşık iki katı ve geçtiğimiz gün Tether işlemleri tarafından yakılan miktarın üç katına denk geliyor.

ethereum

Bitinfocharts’a göre Ethereum işlemleri için mevcut ortalama ücret 30 dolar civarında. NFT çılgınlığı hala 1. katman Ethereum’a olan talebin ve yüksek gaz maliyetinin temel nedeni olarak görülüyor.

Etherscan’a göre, OpenSea son 24 saat içinde 3,9 milyon dolar Ethereum ücreti veya ağ toplamının yaklaşık %13’ü üretti. Şu anda dolaşımda yaklaşık 85 milyonu hesapta, 25 milyonu akıllı sözleşmelerde kilitli ve geri kalanı stake edilen yaklaşık 117,8 milyon ETH var.

Ethereum tüm bu gelişmelerin ortasında yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,595 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un toplam piyasa değeri ise 423 milyar dolara ulaştı.

Kaynak