1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte, çok aylı konsolidasyona giren Bitcoin’in dip yapacağı tarih

İşte, çok aylı konsolidasyona giren Bitcoin’in dip yapacağı tarih

İşte, çok aylı konsolidasyona giren Bitcoin’in dip yapacağı tarih
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son günlerde büyük çöküşler yapıyor. Ünlü bir analist, BTC’nin birçok ay sürecek bir konsolidasyon aşamasına girmiş olabileceğini söylüyor. Buna ek olarak dip yapacağı tarih konusunda da verilere dayalı tahminini açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.


İşte, çok aylı konsolidasyona giren Bitcoin’in dip yapacağı tarih

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), dün yeni bir büyük çöküş yaşadı ve 20,000 dolara çok yaklaştı. O zamandan bu yana BTC ve kripto para piyasası bir miktar toparlandı. Çünkü Fed, faiz artırımını beklenen seviyelerde yaptı.

Her ne kadar BTC yüzde 2 civarında yükselerek 22,423 dolar seviyesine gelse de haftalık grafikte hala yüzde 25 düşmüş görünüyor. Kripto analist Rekt Capital ise Bitcoin’in çok aylı bir konsolidasyon sürecine girmiş olabileceğini söylüyor. Analist şöyle diyor:

“Eğer BTC turuncu 200 hafta MA desteği ve siyah 200 hafta EMA seviyesini direncini korumaya devam ederse… Bitcoin birikim aralığı oluşturabilir. Tıpkı 2018’deki gibi. Bu da Aralık 2022’yi de aşan bir çok aylı bir konsolidasyon sürecini başlatabilir.”

İlgili – Bitcoin fiyatı yeni destekten yükselme çabasında: Güncel BTC teknik analizi

İşte, çok aylı konsolidasyona giren Bitcoin’in dip yapacağı tarih

Kaynak: Rekt Capital

Buna ek olarak Rekt Capital başka bir ilginç teorisini de açıklıyor. Burada Bitcoin ve bir sonraki halving döngüsü ile bağlantıya bakıyor. Buna göre BTC dip seviyesini 2022’nin dördüncü çeyreğinde yapabilir. Şöyle diyor:

“BTC, 2015 yılında halvinge 547 gün kalmış dip yapmıştı. 2018 yılında ise halvinge 517 gün kala (Mart 2020 çöküşünü saymayın). Eğer Bitcoin Nisan 2024 halvingine 517-547 gün kala dip yaparsa o zaman dip bu yılın dördüncü çeyreğinde olacak.”

Genel olarak ise bu hafta çoğu kripto para kayıplar yaşadı ve traderler de zorlu bir süreçten geçti. Buna ek olarak dolaşımdaki BTC miktarı da son 4. yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

İlgili – Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: