1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte Cardano (ADA) için yol haritası! Fiyatı ne olacak?

İşte Cardano (ADA) için yol haritası! Fiyatı ne olacak?

İşte Cardano (ADA) için yol haritası! Fiyatı ne olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, Alonzo güncellemesini aldı. Beklentiler karşılandı mı? Göstergeler ne söylüyor? Detaylar ve Ünlü analist Ben Armstrong’un görüşleri haberimizde.

İşte Cardano (ADA) için yol haritası! Fiyatı ne olacak?

Cardano, yatırımcıların heyecanla beklediği Alonzo güncellemesini gerçekleştirdi. Platform artık akıllı sözleşme özelliğine kavuştu. Bu alanda piyasanın lideri olan Ethereum’a bir adım daha yaklaştı.

Bu güncellemenin Cardano fiyatı için bir katalizör olması bekleniyordu. Ancak güncelleme öncesi gerçekleşen fiyat artışı istakrar kazanmadı ve ADA bir miktar geri çekildi. Yazının kaleme alındığı anlarda ADA, Coinmarketcap verilerine göre 2,41 dolardan işlem görüyor.

Sadece birkaç hafta önce ADA’nın 3 doların üzerine çıktığını hatırlayalım. Ünlü analist Ben Armstrong, ADA için kötü bir senaryo öngörmediğini açıkladı. Armstrong, Youtube yayınında aboneleri için paylaştığı videoda beklenilenin aksine güncellemenin ADA için bir katalizör olmadığını ancak bunun olmayacağı anlamı taşımadığını belirtti.

Bkz: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü analiste göre Cardano bir oluşum aşamasında ve onun için biraz zaman gerekli.  Rakiplerinin hatalarından ders alan ADA, enerji yoğun iş ispatı yerine hisse ispatı konsensüsü kullanmaya başladı. Özellikle Charles Hoskinson , Cardano’nun yılda sadece 6 gigawatt-saat enerji kullandığını , 115,85 terawatt-saatlik Bitcoin’in %0,01’inin bile kullanmadığını iddia ediyor.

Mart 2021’in sonundan bu yana, her Cardano bloğunu 2.868 stake havuzundan oluşan bir topluluktan merkezi olmayan bir ağ oluşturdu. Cardano veri toplama aracı pooltool.io’nun istatistiklerine göre, şu anda ADA’yı stake eden 831.000 cüzdan var. Bu, Haziran’dan bu yana %35’lik bir artış. Tüm ADA arzının %71’inden fazlası şu anda yaklaşık 60 milyar dolar değerinde stake ediliyor ve bunar bir gecede olmadı.

Armstrong ayrıca Cardano’nun Byron, Shelley ve Goguen aracılığıyla yaptığı güncellemeler aracılığıyla sağlam evrimine de dikkat çekiyor.

“Tüm bu önceki güncellemeler, Alonzo sert çatalının temelini oluşturdu. Bu en son güncelleme aynı zamanda bir matematikçi ve Amerikalı öncü Alonzo Church’ün adını almıştır. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Alonzo, Mavi, Beyaz, Mor, Kırmızı, Siyah aşamalardan oluşan birkaç aşamada ortaya çıktı ve nihayet ana ağ 12 Eylül’de kullanıma sunuldu. Bu, Alonzo sert çatalının tamamlandığını ve Goguen’in sonunun geldiğini gösteriyor.”

Bu gelişme, geliştiricilerin NFT’ler oluşturmak için kullanabilecekleri Plutus komut dosyalarını kullanarak Cardano için akıllı sözleşmelerin yazılmasını sağladı.

Armstrong, “Cardano’ya ve sürekli büyüyen ekosistemine gerçekten inanıyorsanız, sabırlı olmamızın ve FUD’nin kafamıza girmesine izin vermemelisiniz” diyor ve ADA’nın beklenen fiyat artışını gerçekleştireceğine inanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.