1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yatırımcıların gözü bu kripto parada!

Yatırımcıların gözü bu kripto parada!

Yatırımcıların gözü bu kripto parada!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’e göre yatırımcılar portföylerini bu kripto para ile zenginleştiriyor. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Yatırımcıların gözü bu kripto parada!

Yüksek performanslı blok zinciri Solana (SOL), kripto para yatırımcıları arasında popülaritesini artırıyor ve daha yerleşik olan kripto varlık yatırım ürünlerine rakip olmaya devam ediyor.

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’e göre, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Solana, 13 Eylül’de sona eren haftada Bitcoin ve Ethereum’dan daha fazla giriş gördü.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto para piyasasının büyük ölçüde düşüş gösterdiği dönemde Solana, Bitcoin’in 0,2 milyon dolar ve Ethereum’un 6,3 milyon dolar giriş almasına kıyasla 50 milyon dolara yakın giriş kaydederken fiyatta yükselerek trende meydan okudu.

“Geçen haftaki fiyat düşüşleri sırasında Solana’nın fiyatı, haftalık %24 artışla en iyi 10 dijital varlık sepetini %34 geride bırakarak sağlam bir performans sergiledi. Bu, diğer tüm dijital varlıkları gölgede bırakarak girişlerle yansıdı ve toplamda neredeyse 50 milyon ABD doları oldu. Fiyat artışı ve girişlerin bir kombinasyonu şimdi Solana’nın yönetim altındaki varlıklarını (AuM) tüm yatırım ürünlerinin en büyük 5.’si olan 97 milyon ABD dolarına getiriyor.”

Bitcoin, 0,2 milyon ABD doları değerinde bir girişle hafta boyunca sabit kalırken, Ethereum toplam 6,3 milyon ABD doları tutarında girişle küçük yükselişler gördü.

CoinShares ayrıca yedi günlük dönemde kripto para yatırımcılarının portföylerini çeşitlendirmeye devam ettiklerini gösterdi. Bu hafta Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP gibi altcoinler Bitcoin’den daha yüksek girişler kaydetti.

“Cardano, XRP ve Polkadot’a sırasıyla 3,5 milyon ABD doları, 3,1 milyon ABD doları ve 1,7 milyon dBD doları tutarındaki girişlerle yatırımcılar arasında çeşitlendirme eğilimi bozulmadan kalıyor.”

CoinShares’e göre Solana, yıldan bu yana etkileyici bir giriş seviyesi kaydetti. Çok varlıklı kripto yatırım ürünleri hariç, Solana artık yıldan bugüne üçüncü en yüksek giriş seviyesine sahip. Solana’nın artırdığı performansına devam etmesi bekleniyor.SOL yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 160 dolardan işlem görüyor. Solana’nın toplam piyasa değeri ise 47 milyar dolar.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.