1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, uzun bir aranın ardından 43,000 doların üzerine çıkarken Bitcoin cephesinde önemli gelişmeler olmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

Bitcoin için hareketli bir haftanın içindeyiz. Lider kripto para birimi uzun bir aranın ardından 40,000 doların üzerinde günlük kapanışlar yaptı. BTC, 43,000 doların üzerine sıçradı ve bu seviyelerde konsolide olmaya devam ediyor.

Şimdi gözler BTC için 43,000 doların üzerindeki haftalık kapanışta. Teknik göstergeler lider kripto para biriminin haftalık 43,600 dolar ve üzerindeki kapanışında yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,902 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %3 son 7 günde ise %8 değer kazanan Bitcoin’in piyasa değeri 834 milyar dolara yükseldi. Bu büyük değer ile 1,990 trilyon dolarlık toplam kripto para piyasasının %42,2’sini domine ediyor.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

bitcoin İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

Bitcoin cephesinde gelişmeler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde El Salvador’un Bitcoin tahvilleri ihraç etmeye hazırlandığı haberleri gündeme düşmüştü. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin tahvillerinin BitFinex ile ihraç edilmesini onayladı.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1506769101150212103

15 Mart ile 20 Mart arasında yatırımcılara 1 milyar dolarlık tahvil ihraç edilmesi planlanıyordu. Gelen haberler Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ihracı olumsuz etkileyeceği düşünüldüğünden eylül ayına ertelendiği yönünde.

Salvador yönetimi tahvil ihracından elde edilecek gelirin bir kısmı ile Bitcoin almayı planlıyor. Bir kısmı da madencilik faaliyetlerine harcanacak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Öte yandan Bitcoin benimsemesine yönelik ABD’den resmi bilgiler geliyor. Bitcoin madenciliğinin önemli bir payına sahip olan Çin’de yasaklar sonucu kripto paranın merkezi ABD’ye kaydı. ABD’nin bazı eyaletleri Bitcoin başkenti olmak için yarışıyor.

Teksas ve Wyoming gibi eyaletler yarışta önde olsa da New Hampshire eyaletinden de Bitcoin için önemli bir atak geldi. Eyaletin en büyük dördüncü şehri Portsmouth’ta faturalar Bitcoin ile ödenmeye başlandı.

Son dönemlerde bu tip benimseme haberlerinin arttığına şahit oluyor. Lider kripto para birimi dönemlerde çok daha fazla kişi tarafından kullanılacak. Bu kitlesel benimsemeler ile Bitcoin daha değerli bir varlık haline gelecek.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1506951800280264711

Kaynak

Etiketler: