1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Instagram Bitcoin dolandırıcılarından nasıl kaçınabilirsiniz?

Instagram Bitcoin dolandırıcılarından nasıl kaçınabilirsiniz?

Instagram Bitcoin dolandırıcılarından nasıl kaçınabilirsiniz?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın dört bir yanından binlerce insan Instagram Bitcoin dolandırıcılarından kurtulmak için çareler arıyor ve birçoğu maalesef onların avına düşüyor. Kripto para yatırımcılarının, parasının karşılığını almak için, doğru kripto projelerine yatırım yaptıklarından emin olmaları gerekiyor. Peki bunun için ne yapmaları gerekiyor?

İşte Instagram Bitcoin dolandırıcılarından uzak durmanın yolları

Fiyatlar konusunda dikkatli olun

Instagram dolandırıcılarının kullandığı püf noktalardan biri, yüksek kaliteli ürünleri Instagram kullanıcılarına gülünç derecede düşük fiyatlara satmaktır. Sizi bağlamak için, acil paraya ihtiyaçları olduklarını ve ürünü indirimli bir fiyattan satmaktan başka bir çarelerinin olmadığını söylerler.

Kripto Para Reklam Yasakları Facebook, Instagram, Google ve Yahoo’da Kalkıyor

Tanıdıkları kişilerden bireysel borç alabilecekleri gibi kısa vadeli kredi veya acil finansal ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartlarından da kredi çekebileceklerini unutmayın ve bu tuzağa düşmeyin.

Daha fazla fotoğraf isteyin

Çevrim içi dolandırıcılar, sattıkları unsura nadiren  sahiptiler. Bu nedenle, ürünün farklı açılardan fotoğrafını istediğinizde  nadiren gönderebileceklerdir.  Çantanın iç kısımları veya üretici ayrıntılarını gösteren bir resim gibi ürünün net bir görüntüsünü isteyin.

Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya kalkıştılar!

Resimleri tam olarak inceleyin

Bazı dolandırıcılar sizin extra bilgi isteyeceğinizi düşünerek hazırlıklı olacağını da unutmayalım.  Sonuç olarak, dolandırıcılar benzer ürünleri satan platformdaki diğer kullanıcılar profilinde bulunan resimleri size gönderebilirler. Gönderilen görüntülerin detaylarını inceleyip tutarlılığına bakın. Aynı ortam da mı çekilmiş? yoksa farklı yerlerden alınmış görüntüler mi? Detaylı inceleme yapın.

Çoğu, resimlerin gerçek ürüne ait olduğunu kanıtlamak için cazip kelimeler kullanabilirler.  Aynı ürünü sizde internette arayın ve görüntüleri dolandırıcı tarafından gönderilen resimlerle karşılaştırın. Çevrim içi olarak birden fazla hesapta aynı öğeyi bulursanız arkanıza bakmadan kaçın.  Çoğu dolandırıcının birden fazla  Instagram hesabının olduğunu unutmayın.

Hacker grup, Bitcoin ödenmezse 11 Eylül saldırısının tüm “sırlarını” açıklayacak

Ödeme yapmak için banka veya kredi kartı kullanın

Bu durumda, Instagram kripto para sahtekarlığı planının önemli bir parçası olan satıcı, şirketin veya e-ticaret web sitesinin sahibi olduğunu iddia ederse, şirket kayıt ayrıntıları ve ödeme sayfalarına erişim adresleri için talepte bulunun.

Kredi kartı veya bankamatik kartı kullanarak ödeme yaparak daha sonra bir anlaşmazlık yaşadığınızı belirterek paranızı geri alabilirsiniz. Bununla birlikte, kartınızla dijital para veya Bitcoin için fiat para bozdurmanız durumunda geri ödeme işleminin geçerli olmayacağını unutmayın, çünkü blockchain işlemleri geri alınamaz.

Para havale etmekten veya Bitcoin göndermekten kaçının

Kripto para ve banka havale işlemleri ters ibrazlara bağlı değildir. Ters çevrilemezler ve bu nedenle ürünü satan kişinin yasal olduğundan emin değilseniz,  iki ödeme yöntemini kullanmayın. Ancak, işlem hakkında bir alarm verirseniz, alıcı banka hesabı yetkililer tarafından dondurulabilir. Ancak, güvenli işlem yapmak istiyorsanız bu tür işlemlerden kaçının.

Ripple, Mastercard, Barclays XRP havale girişimi Sendfriend için 1.7 milyon dolar topladı

Ayrıca, Koinmedya.com olarak her türlü kripto para ve Instagram Bitcoin dolandırıcılarından uzak durmanız için tüyoları en kısa sürede siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Takipte kalın.

Kaynak