1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kriptopara piyasasına yeni girenler hangi coinlere yatırım yapmalı?

Kriptopara piyasasına yeni girenler hangi coinlere yatırım yapmalı?

Kriptopara piyasasına yeni girenler hangi coinlere yatırım yapmalı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kriptopara piyasasına yeni girenler ilk etapta nasıl bir yol izleyecekleri ve hangi coinlere yatırım yapacakları konusunda emin olamıyorlar. Sizler için, piyasaya ilk girenlerin yatırım yapabileceği coinleri ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunu ele aldık.


Kriptopara piyasasına yeni girenler için başlangıç coinleri

Kriptopara piyasasına yeni girenler ilk olarak hangi coinden başlayacaklarını bilemezler. Hep aynı soru vardır kafalarında; En iyi başlangıç coini hangisi? Bu sorunun cevabı bugünlerde pek çok uzmanın gündemindeydi. Uzmanlara göre dikkat edilmesi gereken kilit noktalar var bunlar: düzgün bir araştırma, anahtar kelimeler, doğru insanlardan bilgi almak.

Kripto paralar kişisel ya da ticari amaçla internet ağı üzerinden, ya da farklı iletişim yolları; cep telefonu mesajları, radyo dalgaları( kısa süre önce ilk kez yapıldı) gibi yollarla para gönderme, satın alma ve fon transfer etme işlemlerinde kullanılan dijital paralardır. 2000 kadar çeşidi bulunan kripto paralardan ilk 10 içindekiler en büyük piyasa hacmine sahip olanlar.

Bu piyasada başlarken en önemli bilmeniz gereken nokta hangi coine yatırım yaptığınız. Bu piyasaya giren herkes şanslı olmuyor. Zaten bu öyle bir oyun ki birilerinin kazanması için başka birilerinin kaybetmesi lazım. Başarılı olanlar genelde akıllıca hareket edenler oluyor.

2019 yılında daha çok kripto para üretildi ve geliştirildi. Artık daha çok mağaza kripto paraları kabul ediyor. Tavsiye edilen en güçlü kriptolar ise Bitcoin (BTC), Ripple (XRP)  ve Ethereum (ETH)

İşe başlamadan önce ilk olarak bu işe zamanınızı yatırım yapıp, bıkmadan usanmadan okumak ve araştırma yapmak zorundasınız. Kripto piyasasını tanımak için mutlaka rakamların nasıl işe yaradığını, ne anlama geldiğini öğrenmeniz gerekiyor.

BTC, ETH ve XRP ile başlayın önce

Bu üç kripto yıllardır ilk 3 sırada yer alıyor ve ayrıca dünyada en çok kullanılan kriptolar bunlar.

  • BTC piyasada daima en zirvedeki kripto. 2008 Ekim ayında Satoshi Nakamoto tarafından tasarlandı ve Bitcoin adıyla tanındı. Kullanıcıdan kullanıcıya elektronik nakit sistemi var
  • XRP Ripple para havale işlem protokolünün diğer adı. 2004 yılında Canada’da, Ryan Fugger tarafından başlatıldı
  • ETH, 30 haziran 2015 yılında başlayan ETH nin kurucusu Vitalik Buterin. Bir çeşit merkeziyetsiz para ETH, yani şirket yok, hükümet yok ve banka kontrolü yok

Doğru borsayı ve onu destekleyen cüzdanı seçmek için bir kilit nokta da, her ikisinin aynı anda destekleniyor olması.

Gelelim asıl önemli konuya, sadece kaybetmeyi göze aldıklarınızı yatırın. Kenarda biriktirdiklerinizi değil, ya da tüm gelirinizi değil. Sonunda pişman olmak istemiyorsanız en sağlam yol bu. Ayrıca coinlerinizi mutlaka her gün düzenli takip edin.

Eğer işler yolunda gitmezse sinirlenmek yok. Size komik gelebilir ama coinlere sanki evcil hayvanmış gibi muamele etmek doğru olacak. Bir hayatları var onların da ama ruh hali de söz konusu. Bir gün yukarıda bir gün aşağıda olacaklar ve onlarla oynamayı bilmeniz gerekecek.

tags: