Home Altcoin Altcoin Haber Ripple, Mastercard, Barclays XRP havale girişimi Sendfriend için 1.7 milyon dolar topladı

Ripple, Mastercard, Barclays XRP havale girişimi Sendfriend için 1.7 milyon dolar topladı

Ripple, Mastercard, Barclays XRP havale girişimi Sendfriend için 1.7 milyon dolar topladı

brave
0

11 Şubat 2019 tarihli  basın açıklamasına göre XRP havale girişimi SendFriend, yakın tarihli bir finansman turunun ardından 1,7 milyon dolar topladı. Fon, Mastercard Vakfı, Barclays, MIT Media Lab, TechStars, Ripple, 8 Decimal Capital, 2020 Ventures ve Mahindra Finans’dan sağlandı.

XRP havale girişimi Sendfriend milyon dolar destek aldı

SendFriend; yeni bir havale servisi, düşük ücretli uluslararası transferleri kolaylaştırmak için Ripple‘ın xRapid‘ini kullanacak.

 8 Decimal Capital kurucusu Yuan Ruan şunları söyledi:

“SendFriend, deneyimli bir ekip, 650 milyar dolarlık havale piyasası, sadece sermayeden fazlasını sağlayan yatırımcıların ve API’ler ve beyaz etiket çözümleri de dahil olmak üzere işlemlerden elde edilen gelirden çok büyüme stratejisine odaklanan iyi bir kombinasyona sahip.”

SendFriend ağırlıklı olarak milyonlarca Yurtdışı Filipinli İşçiyi hedef alan kazançlı Filipin ve ABD havale piyasasına odaklanmakta ve onlara ABD dolarını Filipin Pezosu (PHP)’ye transfer etmeleri için güvenli bir yol sunmakta. xRapid hizmeti ile ABD Doları’nı Filipin Pezosu’na dönüştüren, SendFriend gerçek zamanlı olarak gerçekleşecek uygun fiyatlı, kesintisiz sınır işlemleri oluşturacak.

İlgili: Ripple grafiğinde agresif fiyat hareketi beklentisi ve piyasa manipülasyonları

Düşük Havale Ücretleri

Dünya Bankası tahminlerine göre,  2016 yılında göçmen işçiler gelişmiş ülkelere $ 575 milyar dolar; ve gelişmekte olan ülkelere de 429 milyar dolar gönderiyor. Bu işçiler, ortalama yüzde yedi oranında havale ücreti- havale piyasasındaki en önemli sorun- ödemek zorunda bırakıldılar.

Yüzde yedi işlem ücreti en az 40 milyar dolar ediyor.  Bu miktar da MoneyGram ve Western Union gibi önde gelen havale hizmeti sağlayıcılarının kasasına gitti. Ücretler, Güney Afrika gibi ülkelerde yüzde 15’e kadar çıkabiliyor ve SendFriend yüksek havale ücretlerini düşürmeyi ve en az yüzde 65 azaltmayı hedefliyor.

İlgili: Western Union kripto para transferleri için Ripple ile çalışmayı planlıyor

SendFriend bu hizmeti Filipinler’de hizmete sokacak. Bu hizmet, göçmen Filipinli işçilerin hızlı bir şekilde uluslararası para göndermeleri ve almalarını sağlayacak. Önümüzdeki dört ila altı hafta içinde hayata geçmesi planlanan girişim, New Jersey Eyaletinden bir para transferi lisansı beklediğini belirtti.

SendFriend kurucu ortağı ve CEO David Lighton şunları söyledi:

“ailelerini desteklemek için eve para gönderen milyonlarca Yurtdışı Filipinli İşçi (OFW) için maliyetleri düşürme ve deneyimlerini iyileştirme vizyonumuzu paylaşan yatırımcılarımızın desteğini almaktan onur duyuyoruz.”

Neden Filipinler?

Lighton, neden Filipinler’i tercih ettiklerini şöyle açıkladı: Filipinler’in samimi bir düzenleyici ortam önerdiğini, oldukça büyük bir havale piyasası ve teknoloji sağlayıcılarıyla kurdukları ortaklık nedenlerinden ötürü tercih ettiklerini açıkladı. XRP havale girişimi Sendfriend, Filipinler’den sonra diğer ülkelere de hızlıca yayılacak görünüyor.

İlgili: Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) Ripple teknolojisini teşvik ediyor

Ripple , ABD merkezli bir blockchain teknolojisi ve bankacılık kurumlarını birbirine bağlayan RippleNet’i içeren ödeme altyapısı sağlayıcısıdır. Sendfriend, xRapid’i kullanacak.  Ripple’ın, likidite çözümü ile birlikte XRP, para yatırma işlemlerini yapmak için köprü para birimi olarak kullanılacak.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave