INK token nedir? Kapsamlı analiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zincir gibi teknolojilerle birçok sanayi uzmanı, geniş kitlelerin ilerlemesini sürdürürken yeni keşiflerin devam edeceğini öngörüyor. Bununla birlikte, Fikri Mülkiyet (IP) alanındaki bu hızlı ilerleme, eski altyapı,bilgi asimetrisi ve arkaik merkezi yönetim modelleri ile ilgili birçok zorluk getirdi.


INK Token neyi amaçlıyor?

Ink, Konsorsiyum Blockchain’in en iyi yönlerini bir araya getiren ve bunları diğer kamu ağlarıyla birleştiren tamamen yeni bir ademi merkeziyetçi çözümdür. Buna ek olarak, Ink, yaratıcılığın gelişmesine izin veren yüksek derecede çapraz-zincirdir.

Platform, son derece sezgisel ve oldukça kullanıcı dostu bir içerik üretim sistemi kullanıyor. Buna ek olarak, tüm dahili işlemler ve süreçler, küçük bir işletmeden büyük bir endüstriyel ayara kadar herhangi bir düzeyde ölçeklendirilebilir ve işletilebilir olmasını sağlayan yerli bir token tarafından yönetilir.

 GENEL BAKIŞ

 • Kullanıcılara kapsamlı genel işlevsellik için çapraz zincir protokollerini içeren entegre bir platform sunar
 • Fikri Mülkiyet Varlık Borsası Olarak Hizmet Vermektedir
 • Geniş bir uygulama yelpazesiyle kullanılabilen yüksek derecede ölçeklenebilir tasarım
 • Dijital kültür varlıkların düzenlenmiş ve adil bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olan bir blok zincir telif hakkı kayıt modülü ile birlikte gelir
 • Kullanıcılara gelişmiş bir ekosistem sağlar

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Proje dijital keşif değişimini kolaylaştırmak için kullanıcılara kapsamlı bir blok zincir çözümleri serisi sunar. Platform ayrıca, ilgili teknolojik çözümleri uygulayarak bugün endüstride var olan sorunların çoğunu düzeltmeye çalışıyor.

                   Ink Ekosistemine Genel Bakış

Bu hizmetin önemli işlevsel yönlerinden bazıları şunlardır:

 • Hızlı IP hak doğrulama
 • Kültür varlıklarının ücretsiz ve sorunsuz ticareti
 • Belirli veri değerleri ve teknik bilgiler ile sınırsız iletişim
 • Küresel kültür endüstrisini destekleyen bir ekosistemin yaratılması

Ink tarafından kullanılan Intellectual Property (IP/düşünsel Mal) değişim modeli. Buna ek olarak, egemen bir konsorsiyum zincirinin uygulanması, Ink’in belirli kültür endüstrilerine yardım etmesini sağlar ve bunun da oluşturulmasını kolaylaştırır:

 • İstikrarlı bir IP varlık ticaret platformu
 • Ticarileştirilmiş bir para protokolü
 • Bir belirteç yönetim sistemi   

Son olarak, çapraz zincir etkileşim modüllerinin kullanılması sayesinde INK, halka açık zincirler ve konsorsiyum zinciri arasında gerekli veri setlerinin serbest değişiminde yardımcı olabilir.

 NASIL ÇALIŞIR?

Projenin Egemen Konsorsiyumu Blok aslında yüksek performanslı bloklu zincir çözümleri topluluğudur. Dijital mimari açısından, altta yatan çerçeve, Hyperledger projesi tarafından korunan standartları kullanıyor.


 

 

Platform tarafından kullanılan çalışma modeline genel bakış

Genel uygulama senaryolarını karşılamak için, Ink, kullanıcının ihtiyaçlarına göre birleşip değişmesini sağlayan bir dizi özelleştirme ve geliştirme modülü ile birlikte gelir. Bu platform tarafından kullanılan konsorsiyum blok zinciri, aşağıdakiler gibi konuların düzenlenmesine yardımcı olan bir dijital sertifika mekanizması uygular:

 • Kimlik doğrulama
 • İzin kontrolü

Ayrıca, bu yapı içindeki CA düğümü PKI hizmeti etkinleştiricisi olarak görev yapmaktadır. Sonuç olarak Ink, gerçek zamanlı olarak çeşitli ilgili kuruluşlara önceden kimlik belgesi verebilir. Son olarak, yerli blok zincir, birden çok varlığın erişim seviyelerini aynı anda kontrol edebiliyor ve hatta kaynak tahsisi yönetebiliyor.

 SON DÜŞÜNCELER

Proje, IP bağlamının değiştirmeye yardımcı olabilecek bir platform sunma sözü verdiğinde, bu teknolojinin uluslararası çapta, özellikle Avrupa’daki gelişmiş ülkelerde daha fazla ilgi görmeye başladığını görmek şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, kullanıcılar tüm yatırımlarda olduğu gibi bu projeye para yatırmadan önce biraz araştırma yapmalıdır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
INK token nedir? Kapsamlı analiz
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.