1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan kritik Bitcoin açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan kritik Bitcoin açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan kritik Bitcoin açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimleri hakkında kritik açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan kritik Bitcoin açıklaması!

Terra (LUNA) çöküşünün ardından kripto para birimlerinin aleyhine olan açıklamalar çoğaldı. Son açıklama İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’den geldi. Eski hükümet danışmanı Jimmy McLoughlin’in ev sahipliği yaptığı “Jobs of the Future” podcastında konuşan İngiltere Merkez Bankası Başkanı, kripto paralar hakkında kritik açıklamalar yaptı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Başkan, kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını belirtti ve kripto varlık satın alanlarını “meraklı” olarak nitelendirdi. Bu açıklamalar İngiltere Merkez Bankası için yeni bir perspektif değil. Banka, daha önce de kripto para birimlerine yatırım yapılmaması gerektiği konusunda uyarılar yayınlamıştı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bailey, Blockchain gibi teknolojilerin önemli olmasına rağmen, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin “pratik ödeme araçları” olmadığını savundu. Başkan, Bitcoin’in, merkez bankalarını atlamak için 2009 yılında başlatıldığını ve son yıllarda artan sayıda altcoinin ve değiştirilemez tokenin (NFT) piyasaya sürüldüğünü belirtti. Pandemi sırasında, bu tür varlıklara olan ilginin patlama yaptığına dikkat çeken Bailey, ardından gelen kripto kışı ile milyarlarca doların piyasadan silindiğini söyledi. Bailey, son Terra çöküşüne de dikkat çekti ve kısa süre önce 12 Mayıs’ta kripto para piyasasından 200 milyar dolardan fazla paranın buharlaştığını vurguladı.

Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin önemli olduğunu ve İngiltere Merkez Bankası’nın kendi dijital parasını piyasaya süreceğini de sözlerine ekledi. Gelen soru üzerine Bailey, herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını da açıkladı.

“Bitcoin savunucuları tarafından muhtemelen sevilmiyorum çünkü bunun herhangi bir içsel değeri olduğunu düşünmediğimi defalarca söyledim”

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 30,092 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde yatay bir görünüm sergiledi. Kripto para, 573 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile %44,2’lik bir dominasyon oranına sahip.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: