fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İki blockchain ağının evliliği: 250 milyon dolar ödeyecek

İki blockchain ağının evliliği: 250 milyon dolar ödeyecek

İki blockchain ağının evliliği: 250 milyon dolar ödeyecek
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain alanında bir ilk gerçekleşiyor. İki ağ tam birleşme gerçekleştiriyor. Bunun için Polygon Hermez’i 250 milyon dolara satın aldı. Bununla ZK teknolojisini geliştirme yönünde stratejik adım atmış oldu.


Blockchain ağlarından ilk defa tam birleşme: Polygon Hermez’i 250 milyon dolara aldı

Hindistan’ın kripto şirketi Polygon, başka bir blockchain projesi Hermez’i satın aldığını duyurdu. Hermez, sıfır bilgi (zero-knowledge – ZK) kriptografi tabanlı bir ölçeklendirme projesi. Bu satın alma işlemi için ise Polygon 250 milyon dolar ödeyecek. Şirket bu miktarı ise kendi yerel tokeni olan MATIC ile ödeyecek.

Bu satın alma ile aynı zamanda iki blockchain projesinin ilk defa tam teşekküllü birleşmesi işlemi de gerçekleşecek. Çünkü Hermez projesinin tüm öğeleri, yani teknolojisi, canlı çözümler, takımı ve HEZ tokeni Polygon ekosistemine entegre edilecek.

İki blockchain şirketinin birleşmesinden doğan yeni kuruluş ise Polygon Hermez adı altında faaliyet gösterecek. Polygon Hermez ise halihazırda Polygon PoS, Polygon SDK, Polygon Avail gibi birçok çözümler sunan büyüyen Polygon paketinin bir parçası olacak.

Polygon bu yeni gelişme ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İlerlemeye yönelik stratejik odak noktamız olarak ZK tabanlı çözümleri kamuya açıklamıştık. Bunu açıkladıktan sonra bu birleşme ile ZK ölçeklendirme alanına ilk büyük adımımızı atmış olduk. Bu stratejik kararla ilgili daha fazla ayrıntı ve ZK planlarımızı ayrıntılarıyla paylaşmaya devam edeceğiz.”

HEZ token ne olacak?

Bu birleşmeden sonra HEZ token sahipleri ellerindeki coinleri Polygon’un yerel tokeni MATIC ile swap yapabilecek. Bunun için yakında swap sözleşmesi yayımlanacak. Bu değişim için ise 3.5 MATIC – 1 HEZ oranı belirlendi. Bu swap oranı 4 Ağustos 2021’nde olan ilgili tokenlerin fiyatları temel alınarak belirlendi.

MATIC ise Polygon ekosisteminin tek yerel tokeni olarak kalmaya devam edecek ve Polygon Hermez’i ileriye taşıma görevinde HEZ’in yerini alacak.

Polygon, bu blockchain birleşmesinin ZK çözümleri alanına attıkları ilk adım olduğunu bildiriyor. Bu şirket için stratejik bir adım ve ZK tabanlı çözümleri geliştirmek için hazineden 1 milyar dolar ayrıldı.

İlgili – Polygon nedir, MATIC token nasıl çalışır ve kripto paranın geleceği var mı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.