fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ICON gündem: ICON Polkadot ekosistemine entegre oluyor!

ICON gündem: ICON Polkadot ekosistemine entegre oluyor!

ICON gündem: ICON  Polkadot ekosistemine entegre oluyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
ICON,dünyanın en büyük blockchain ağlarından biri olarak özel ve kumu kurumlarını birbirine bağlamayı hedefleyen bir proje. Bugün gelen haberlere göre ICON geliştiricileri, ICON blockchainini Polkadot ekosistemine entegre edecekler.

ICON Polkadot entegrasyonu

ICON geliştiricileri kısa süre önce ICON blockchaininde birlikte çalışabilirlik çözümü geliştirdiler. Bu çözüm sayesinde geliştiriciler tamamen merkeziyetsiz çapraz zincir uygulamaları oluşturabilecekler ve ağ katılımcıları farklı blok zinciri ekosistemlerinden yararlanabilecekler.

Polkadot ekosistemindeki en iyi parachain adaylarından dört tanesi olan Acala, Moonbeam, Edgeware ve Plasm, ICON’un BTP birlikte çalışabilirlik çözümüne entegre edilecek ve geliştiricilerin farklı blok zinciri altyapılarından yararlanan karmaşık uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak.

Blockchain teknolojisi internetten sonra gerçekleşen en büyük teknolojik gelişme olarak uzun bir yol kat etmiş olsa da, diğer ağlarla iletişim kurmak için aracılara veya üçüncü taraflara ihtiyaç duyması nedeniyle blockchain çözümleri hala sınırlı kalmakta. Çoğu blockchain altyapısı, diğer zincirlerle iletişim kurmak için diğer merkezi sistemlere bağlı olduğundan, bu durumda merkeziyetsizliğin temel amacına ulaşmak imkansız hale geliyor.

Polkadot, ICON ve onun BTP çalışma grubu, tamamen merkeziyetsiz zincirler arası uygulamalar için bir birlikte çalışabilirlik çözümü oluşturuyor, geliştiricilerin ve ağ katılımcılarının ekosistemlerinde birbirine bağlı ağlar yoluyla iletişim kurmaları ve fırsatları keşfetmeleri için bir gelecek yaratıyor.

ICON Projesi Strateji Direktörü Scott Smiley bu gelişme ile ilgili olarak şunları söylüyor “ICON, zincirler arası bir dünya ve bir topluluklar topluluğu için benzer ideallere sahip olduğumuz Polkadot ile işbirliği yapmaktan heyecan duymakatdır. Bu entegrasyonların benzersiz yönü, güvenilir üçüncü taraflara dayanan diğer karşılaştırılabilir teknolojilerden ziyade kriptografi yoluyla elde edilen güvensiz güvenlik yapısıdır. Bu teknolojinin olanakları sınırsız, ancak biz başlangıçta çapraz zincir DeFi çözümleri için token aktarım özelliklerine odaklanacağız. “

koinmedya_paradex

icon ICON gündem: ICON Polkadot ekosistemine entegre oluyor!

ICON Entegrasyonu

EVM uyumlu DeFi ekosisteminin entegrasyonları, Acala; DeFi, NFT ve oyun alanları arasında Ethereum uyumluluğu, Moonbeam; merkezi olmayan topluluk yönetişimi Edgeware; ve Layer-2 çözümü ve Dapp hub Plasm, dört parachain uygulamalarının ICON ve BTP ekosistemindeki diğer ağlarla doğrudan etkileşime girmesine izin veriyor. Omm.finance, Balanced.Network ve Optimus.finance gibi ICON DeFi DApp’leri, dört Polkadot parachain’den kolayca token ekleyebilir ya da tam tersi bir işlem gerçekleşebilir.

“koinmedya_binance”

ICON, 2021’in sonunda, zincirler arası getiri toplayıcıları, zincirler arası para piyasaları ve zincirler arası NFT pazar yerleri gibi tamamen merkezi olmayan çapraz zincir uygulamaları gerektiren birden fazla ek kullanım senaryosu ve ortaklığı duyurmayı planlıyor.

Bu ayın başlarında, ICON, ICON’un blockchainlerinden oluşan bir blockchain yaratma konusundaki nihai vizyonunu gerçekleştirmek için BTP’nin oluşturulduğunu duyurdu. BTP, ağlar arası akıllı sözleşme etkileşimlerine, ağlar arası token aktarımına, ağlar arası NFT aktarımına ve daha fazlasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir zincirler arası veri aktarım protokolü.

BTP, bir açık artırma süreci aracılığıyla indirimli olarak çeşitli token satın alarak ICX sahiplerine, avantajlar sağlıyor. Satın alınabilecek tokenlar BTP ağındaki işlem ücretlerinden geldiği için, ICX değeri doğrudan BTP’nin büyümesi ve kullanımı ile ilişkili olacak. BTP ekosistemindeki işlemlerin artmasıyla birlikte daha fazla indirimli token satın alınabilecek. Bu satın alımlar için kullanılan ICX, CPS’ye gönderilecek veya yakılacak.

Polkadot entegrasyonun için testnet 2021 yılının ikinci çeyreğinin sonlarında gerçekleşecek.

Kaynak

koinmedya_brave

FacebookTwitterLinkedinRedditE-M

icon ICON gündem: ICON Polkadot ekosistemine entegre oluyor!

LİNE dünya çapında aylık ortalama 200 Milyon kullanıcıya sahip. İki firma birlikte kurdukları ve ”Unchain” adını verdikleri proje ile LINE blockchain ağını kuracaklar.

Devasa Boyutta Bir Ortaklık

Unchain projesinin amacı bir çeşit merkeziyetsiz uygulama geliştirmek. Proje aynı zamanda ICX blockchain ekosistemini de geliştiriyor olacak. Güney Kore menşeli blockchain firmasından yapılan blog post açıklamasına göre;

”Unchain” token ekonomisine dayalı bir blockchain ekosistemi oluşturacak. Bu projede kullanıcılar ağa katkılarına göre ödüllendirilecekler. Bu kurucu ortaklıkla LINE blockchain araaştırmaları yapılacak ve DApp projeleri Unchain’e entegre edilecek. Bu ortaklık blockchain ve merkeziyetsizliği hayatımızın her anında aktif olarak yaşadığımız şekilde bir adım daha öne çıkaracak.

ICON’un IT direktörü H.K. Lee Unchain CEO’su olarak atandı.

” Lee şu anda LINE ile işbirliği içinde DApp uygulamaları geliştiriyor ve takip ediyor. Lee şu ana kadar yapay zeka ve blockchain teknolojisinde yaptığı çalışmalarla derin bir tecrübe kazanmış durumda” şekliden açıklama yapıyor şirket.

LINE’ı bir çok kullanıcı bilir ve tanır. Whatsapp benzeri bir proje olarak anlık olarak mesajlaşma sağlayan uzak doğu menşeli oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip bir uygulama. Line şu anda Japonya ve Tayland’da en popüler anlık mesajlaşma uygulamasın konumunda. Bu proje ile ICON’un çok geniş bir kitleye erişimi olacağı ve dünyayı birbirine bağlama hedefine yönelik iyi bir adım olduğu açık.


ANKET ZAMANI

 
Sence kaça çıkar?
 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.