1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. VeChain’den cesur ARGE adımı!

VeChain’den cesur ARGE adımı!

VeChain’den cesur ARGE adımı!
0

Top 50’de yer alan ve gelecek vaat eden blockchain’ler arasında VeChain ilk sıralarda yer alıyor. VeChain gündem, haber ve son dakika gelişmeleri ile karşınızdayız.  


VeChain’den cesur ARGE adımı!

Nesnelerin İnterneti Çağına hazırlık için kurulan VeChain blockchain’inin kendisine ait VET coin’i yazının kaleme alındığı saatte 1.1 cent’ten işlem görüyor. VET coin CoinMarketCap sıralamasında 713 milyon dolarlık piyasa hacmi ile 30’uncu sırada yer alıyor. Aşağıda VET/USD paritesi canlı grafiğini görüyoruz.

86.7 milyar adetlik VET coin’in yaklaşık %75’i piyasaya sürüldü kalan 4’te 1’lik oran ise piyasaya sürülmeyi bekliyor.

koinmedya_brave

VeChain’in 2020 yılı 3’üncü çeyrek raporu yayınlandı ve rapora yansıyan önemli gelişmeler var. Raporda VeChain’in ARGE harcamalarına yüklü miktarda fon aktardığı dikkat çekiyor. 713 milyon dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip olan VeChain, 456 milyon doları ARGE olmak üzere şirket gelişimi için 641 milyon dolar para ayırdı. Aşağıdaki tabloda VeChain’in kalem kalem yatırım yaptığı alanları görüyoruz.

vechain gündem VeChain’den cesur ARGE adımı!VeChain ARGE çalışmaları, Thor blockchain’inde yoğunlaşıyor.

VeChain blockchain’i Korona Salgını boyunca salgın ile mücadele için ciddi biçimde teknik destek sunuyor. Korona ile mücadele eden birçok laboratuvar veri transferinden VeChain blockchain’inden destek alıyor.

Lütfen Bkz: Vechain rehberi: VET coin nedir, VET ne yapar, geleceği var mı?

VeChain blockchain’i Çin ve Avusturya dış ticaret verilerinin transferinde pilot uygulama kapsamında kullanılıyor. Şimdilik sadece APAC Serbest Ekonomik Bölgesinde kullanılan VeChain blockchain’i ilerleyen süreçte birçok uluslararası örgüt tarafından kullanılmaya başlayabilir.

Bu arada Ripple yatırımcıları arasında gerçekleştirilen kapsamlı bir ankette VeChain sürprizi dikkat çekti. Ripple yatırımcıları, portföylerinde XRP’den sonra en fazla VET coin tutuyor. Ripple yatırımcılarının %60’tan fazlası VET coin’e yatırımda bulunduklarını belirtti.

Thor blockchain nedir?

Nesnelerin İnterneti çağına hazırlıklı olmak için VeChain, Thor blockchain’ine geçiş için çalışıyor. Thor Blockchain; şeffaf, merkeziyetsiz, hızlı ve güvenli veri akışı sağlayan bir ağ geliştiriyor.

Kaynak

VeChain’den Ethereum’a gözdağı!

Youtube’daki popüler Boxmining programında verdiği röportajda, Sunny Lu’ya VeChain piyasa hakimiyetinin yakın bir gelecekte Ethereum’u geçip geçemeyeceği soruldu.

Teknolojisi ve getirdiği yenilikler Walmart China, PwC, Deloitte ve dünya iş alanının diğer devleri tarafından kullanılan VeChain’in CEO’su Sunny Lu ilginç bir cevap verdi. Ona göre VeChain, Vitalik Buterin’in icat ettiği kripto para Ethereum’u geçmeden durmayacak. Sunny, yine de Ethereum ve Vitalik için tam bir saygı duyduğunu da belirtiyor.

VeChain’den Ethereum’a saygı da var. Sunny, VeChain mainnet başlatıldığında genesis blokta Ethereum’a bir selamlama yazdıklarını da hatırlanıyor. Bu da ETH projesine olan salgılarını gösteriyor.

“Ancak biliyorsunuz rekorlar kırılmak için var ve boynuz da kulağı geçmek için çıkar.” diyen Sunny, Ethereum’u geçmek için her şeyi yapacaklarını belirtiyor.

Sunny Lu, röportaj sırasında şöyle konuşuyor: “Diyelim ki bir gün… Eğer bir gün bunu yapabilirsek, ben gerçekten de mutlu olacağım. Çünkü bu aynı zamanda tüm blockchain dünyasına şunu gösterecek. Gerçekten büyük bir başarı elde ediyoruz. Çünkü burada kitlesel bir benimsenmeden bahsediyoruz, sadece teknolojik yeniliklerden değil. İş sektöründe değeri olan bir kitlesel benimsenme.”

VeChin yakın zamanlarda büyük ortaklıklar yapmıştı. VeChain blockchain ağı, Walmart China, PwC gibi kuruluşlar tarafından kullanılıyor. Ayrıca DNV GL ile yapılan ortaklık ile kurumsal organizasyonlarda COVID-19’un yayılmasıyla mücadele için bir uygulama da yapıldı.

Kıbrıs’ta VeChain uygulamaları Kıbrıs Akdeniz Hastanesi’nde ve havalimanlarına girmeden önce insanların COVID-19 durumunu kaydetmek için havaalanlarında kullanılıyor.

Sadece bu değil. VeChain CEO’su Sunny Lu, ağı kullanan PwC, Deloitte gibi şirketlerin VET token kullanarak gaz ücretlerini ödeyeceğini söyledi. Yine de bu şirketler bu tokeni kendileri tutmuyor. Ayrıca Ripple ile ortaklı konusunun da mümkün olduğunu belirtti.

Dünya blockchain teknolojisini benimsemeye devam ederken, VeChain’in şeffat geleceği farklı firmalar ve muhasebe şirketler tarafından benimsenmesinin yolunu açtı.

Kaynak

VeChain Thor blockchain nedir?

Nesnelerin İnterneti çağına hazırlıklı olmak için VeChain, Thor blockchain’ine geçiş için çalışıyor. Thor Blockchain; şeffaf, merkeziyetsiz, hızlı ve güvenli veri akışı sağlayan bir ağ geliştiriyor.