1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Vechain’den boğaları üzerine çekecek dev anlaşma!

Vechain’den boğaları üzerine çekecek dev anlaşma!

Vechain’den boğaları üzerine çekecek dev anlaşma!
0
profitfarmers_koinmedya

Ürün, hizmet ve veriler için tasarlanmış bir dApp platformu olan Vechain, ABD’nin ünlü balık tedarik şirketi ile anlaştı!

Vechain boğası balık pazarına daldı!

Amerika’da her yıl deniz ürünlerine 102 milyar dolarlık para harcanıyor. Fakat böylesine büyük bir sektörde, insanlar tedarik zincirinin hiçbir halkasından haberdar olamıyor. Tüketiciler yedikleri ürünün nereden geldiğine dair şeffaf bilgilere ulaşamıyor. Ancak blockchain sayesinde artık devir değişiyor.

Amerika’nın en büyük balık tedarik firmalarından KnowSeafood, tedarik zincirinin şeffaflığını artırmak için blockchain teknolojisini sistemine entegre ediyor. Bunun içinde ürün, hizmet ve veriler için özelleşmiş bir dApp platformu olan Vechain’i kullanacağını bildiriyor.

vechain gündem Vechain’den boğaları üzerine çekecek dev anlaşma!

Vechain Vakfı’nın blog sayfasında çıkan habere göre, KnowSeafood ve VeChain güçlerini birleştiriyor. KnowSeafood, VeChain’in ToolChain araçlarından olan StoryBird’i kullanarak, deniz ürünleri tedarik zinciri döngüsünü şeffaf hale getirmeyi amaçlıyor.

Proje hakkında yorum yapan KnowSeafood’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Daniel McQuade’nin sözleri:

”Yaptığımız incelemeler sonucu, izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik açısından blockchain teknolojisi bizlere oldukça iddialı geldi. Ayrıca Amerikalı müşterilerimiz Dağıtılmış Defter teknolojisinin (DLT) sunduğu şeffaflığa ayrı bir önem veriyor. VeChain ve Storybird uygulamasıyla çalışarak, müşterilerimizin KnowSeafood çevrimiçi pazarımızdaki deniz ürünlerine sarsılmaz bir güven duymalarını amaçlıyoruz.”

İlgili haber: Vechain (VET) Coin nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği var mı?

Korona virüs salgını Amerika’daki restoranları kapatır ve sınırlarken, tüketicilerin yönünü kendi mutfağına çevirdi. Temmuz 2020’de yapılan araştırmalara göre ise en hızlı büyüyen süpermarket kategorisi deniz ürünleri oldu. Bu da güvenilir bir şekilde elde edilen deniz ürünlerine olan talebi artırdı.

KnowSeafood, deniz ürünleri sahtekarlığı ve tedarik zinciri sarsıntılarıyla mücadele etmek, çiftçiler ve tüketicileri blockchain teknolojisini kullanarak doğrudan birbirine bağlama stratejisini geliştirmek için VeChain ToolChain ™ ‘i seçti.

Yapılan bu anlaşma kripto boğalarının gözünü bir anda Vechain’e çevirmesine neden oldu.

Canlı Litecoin grafiği – LTC, Dolar ve Türk Lirası

VeChain Thor blockchain nedir?

VeChain Thor (VET), kurumsal kullanıma odaklanmış bir kripto para birimi ve akıllı sözleşmeler platformudur. IoT teknolojisini (NFC çipleri, RFID izleyicileri ve QR kodları gibi) kullanır ve bunları tek bir dağıtılmış deftere bağlar.

vechain gündem Vechain’den boğaları üzerine çekecek dev anlaşma!

Kaynak