1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. ICON (ICX) Coin nedir, geleceği nasıl? Güncel ICX haber ve gelişmeler

ICON (ICX) Coin nedir, geleceği nasıl? Güncel ICX haber ve gelişmeler

ICON (ICX) Coin nedir, geleceği nasıl? Güncel ICX haber ve gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bağımsız blok zincirlerinin birbirleriyle etkileşime girmesine izin vermek için tasarlanmış bir blockchain ağı olan ICON, teknoloji devi bir ülke tarafından desteklenmektedir.


ICON (ICX) Coin nedir, hangi devlet destekliyor, geleceği nasıl?

ICON (ICX) Coin nedir?

ICON, birlikte çalışabilirliğe odaklanan merkezi olmayan bir blockchain ağıdır. ICX Coin ise ICON ağına özgü kripto para birimidir. ICON’un “Blok Zincir Aktarım Protokolü” ile Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız blok zincirleri birbirine bağlanabilir ve birbirleriyle işlem yapabilir. Bu da ICON’a, benzersiz bir özellik olan çapraz zincir kullanım özelliğini kazandırır.

ICON nasıl çalışır?

ICON, loopchain platformunu kullanarak, ICON Republic aracılığıyla blok zinciri topluluklarını birbirine bağlar. EOS ve Tron gibi diğer büyük kripto paralarında kullandığı PoS (Prof of Stake) algoritmasını benimseyen ICON, 5 ana bileşen arasında işbirliği sağlar.

 

  • 1-) Icon Republic: Ağın yönetim yapısı ve blockchain operasyonları için karar komitesi. Icon Republic, Icon topluluklarının düğümlerinden oluşur.
  • 2-) ICON Toplulukları: Tek bir yönetişim sistemi içindeki bir Node (düğüm) ağı olan Icon toplulukları, kendi kural kümeleri ve fikir birliği algoritmaları ile çalışabilir.
  • 3-) Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Her topluluktan seçilmiş düğümler, Icon Republic ile iletişim kurmaya güvenir. C-Temsilcileri çalışmaları için ICX alır.
  • 4-) Topluluk Düğümleri (C-Nodes): Her topluluk için altyapı görevi görür ve bir topluluğun blok zincirini yönetmekten ve sürdürmekten sorumludur.
  • 5-) Vatandaş Düğümleri: Oylama gücüne sahip değildir, ancak bir topluluk içinde, diğer topluluklarla ve Icon Republic ile işlem yapma olanağına sahip olun.
ICON ICON (ICX) Coin nedir, geleceği nasıl? Güncel ICX haber ve gelişmeler

ICON (ICX) Coin nasıl alınır?

1. Binance, Kraken veya OKEx gibi, işlem çiftleri arasında ICX barındıran bir kripto para borsasına üye olun.
2. Hesabınızı doğrulayın.
3. Kendi iyiliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
4. Ödeme seçeneklerinden birini seçerek hesabınıza para aktarın.
5. Arama kısmına ICX yazdıktan sonra size uygun olan işlem çiftlerinden birini seçerek ICON Coin’lerinizi satın alın.
6. Al-sat yapmayacaksanız ICX’lerinizi daha güvenli olan, Trust Wallet, Ledger Nano ya da ICON’un Google Chrome destekli kendi cüzdanı olan ICONex gibi daha korunaklı cüzdanlara göndererek muhafaza edin. https://sharksinfo.com/
ICX walleet

ICON (ICX) Coin’i hangi devlet destekliyor?

ICON’un Güney Kore devleti tarafından ciddi bir şekilde desteklendiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Seul Metropolitan Hükümeti tarafından yaptırılan “Seul Blockchain Tanıtım Projesi” için Seul’ün standart blockchain platform operatörü olarak ICON seçildi. Öyle ki Güney Kore devletinin tam desteğini alan ICX için Kore’nin Ethereum’u benzetmeler bile yapılmaya başlandı.

Samsung gibi LG gibi dünyanın önde gelen teknoloji devlerine ev sahipliği yapan Güney Kore, blockchain teknolojisi alanında da lider konuma gelmek istiyor. Blokchain’e her türlü özgürlüğün verildiği ülkede ICON (ICX) çeşitli devlet kurumlarında kullanılıyor. ”Hyperconnect to World” sloganıyla yola çıkan ve dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini inşa etmeyi hedefleyen ICON Ekibi, devletten aldığı bu destekle son sürat yoluna devam ediyor.

icx hyperconnect

ICON Ekibi ve yol haritası!

ICON ekibi, işletme, yapay zeka, mühendislik, blok zinciri ve pazarlama endüstrilerinden önde kişilerle doludur. 
Danışmanları arasında, kariyerini teknolojik inovasyonu ve benimsemeyi teşvik etmek üzerine kuran Kanadalı bir işletme yöneticisi olan Don Tapscott ve Forbes’in en iyi 10 kitle fonlaması organizatörü olan Jason Best yer alıyor. 
2020’ye kadar herhangi bir yol haritası belirlemeyen ICON, Reddit’ten gelen eleştirel yazılara daha fazla dayanamayarak Şubat 2020‘de bir yıllık yol haritasını detaylandırarak açıkladı. Şubat gönderisi dört temel temayı vurguladı:
1. Ağ geliştirme
2. Açık kaynak geliştirme
3. Yönetişim sistemi güncellemeleri
4. BTP ve Slidechain uygulaması

 

ICON ICON (ICX) Coin nedir, geleceği nasıl? Güncel ICX haber ve gelişmeler

ICON (ICX) Coin’in geleceği var mı?

Her ne kadar ICON Coin son bir kaç yıldır fiyat olarak çok iyi bir performans göstermemiş gibi gözükse de, düzenli aralıklarla yayınlanan gelişmeler ve güncellemelerle temelde büyük ölçüde büyümüştür. Kısacası ICON, 2017’nin sonlarından itibaren verdiği tüm vaatlerini yerine getirmiş ve Güney Kore’deki birçok kurum tarafından benimsenmiş ya da benimsenmek üzeredir. Bununla beraber ICON’un Güney Kore Hükümeti tarafından desteklendiğini de unutmamak gerekir.
Tüm bu kitlesel benimsenme ve hükümet desteklerinin yansıra ICON Ağı’nın, diğer projelerden pek çok yönden (10.000 + tps) üstün olduğunu ve harika bir yönetişim ve stake etme modeline sahip olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

ıcx

Şahsen ben ICX’in harika bir yatırım olduğunu düşünüyorum. ICX kullanıcılarına, ETH 2.0’ın vaat ettiği her şeyi, devlet desteğini, gerçek benimseme ve kullanım durumlarını, harika bir topluluk ve geleceğin teknolojisini sunuyor. Ve dahası ICX henüz yolun çok başında.

ICON resmi topluluğu

ICON (ICX) Coin Whitepaper’ı için BKNZ.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.