BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar

Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Huobi Group, yeni bir fon kurarak bir dizi blockchain ve kripto para projesine yatırım yapacağını duyurdu. En başta ise DeFi sektörünün yenilikçi projeleri geliyor.


Huobi’nin 100 milyon dolar yatırım yapacağı kripto projeler

Huobi Group dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden biri. Huobi, Huobi Ventures isimli yeni bir alt kuruluş kurarak, kripto alanında yatırımlara odaklanacağını duyurdu. Yatırımlar için ise 100 milyon dolarlık bir fon ayrıldı. Bu Çin şirketi, üç yıllık bir süre zarfında yeni kurulan blockchain ve merkezsiz finans (DeFi) projelerine yatırım yapmayı planlıyor.

Yatırımları Huobi Group CFO’su Lily Zhang yönetecek. Ayrıca Huobi Eco Fund, Huobi Capital ve Huobi DeFi Labs girişimlerine ait tüm fonlar da Huobi Ventures altında toplanacak. Zhang şöyle diyor:

“Yatırımlarımızda şimdiden önemli ilerleme kaydetmiş olsak da, Huobi Ventures’ın kurulması, Huobi için çok önemli bir noktada büyümemizi hızlandırmak için daha uyumlu bir çaba olacak.”

“Farklı yatırım stratejilerine odaklanan ayrı ekiplerimiz vardı. Ancak herkesi tek bir kuruluş altında bir araya getirerek daha uyumlu bir strateji oluşturabilir ve blockchain ve DeFi alanlarını şekillendiren en yenilikçi projelere yatırım yapmaya ve onları desteklemeye devam edebiliriz.”

Huobi şimdiye kadar blockchain ve stabil coin alanında yüzlerce projeye 69 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Yatırım portföyündeki bakiye ise yaklaşık 215 milyon dolar.

İlgili – Huobi Token (HT) nedir, geleceği var mı?

Huobi’nin yatırımları arasında Ampleforth, Terra, Oasis Network ve Optimism de var. Bunlar arasında en dikkat çeken DeFi protokolü ise Terra. Bu protokol, verimli işlemler için fiat para birimlerinin fiyat istikrarını Bitcoin ile birleştirmede uzmanlaşmıştır. Terra’nın yönetim tokeni 6 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak yatırımcıları etkilemeyi başardı.

Terra Luna (LUNA/USDT) yılın başından bu yana yüzde 3000 oranında bir yükseliş ile en etkileyici büyüme kaydeden DeFi protokolü.

Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar

Terra Luna (LUNA/USDT) – Kaynak: Tradingview.com

Huobi 10 milyon dolarla NFT alanına adım attı

100 milyon dolarlık yatırımından ayrı olarak Huobi bir de 10 milyon dolarlık non-fungible token (NFT) fonu kuracak. NFT alanı her ne kadar hız kaybetse de yatırımcılar burada büyük potansiyel görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.