Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
64.276,74 USDT
eth
ETH
-0.47%
Ethereum
3.502,03 USDT
bch
BCH
0.27%
Bitcoin Cash
383,98 USDT
xrp
XRP
-0.37%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.29%
Litecoin
73,95 USDT
bnb
BNB
-0.35%
Binance Coin
584,09 USDT
sol
SOL
0.4%
Solana
135,14 USDT
avax
AVAX
-3.72%
Avalanche
26,46 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.57%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.02%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Huobi Borsası kurucusundan Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir öngörü!

Huobi Borsası kurucusundan Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel çaplı faaliyet gösteren kripto para borsalarından biri olan Huobi kripto para borsasının kurucuları arasında yer alan Jun Du’dan Bitcoin ve kripto para piyasalarının geleceğini ilgilendiren önemli açıklamalar geldi. Ayrıntıla için haberimize göz atabilirsiniz.  


Huobi Borsası kurucusundan Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir öngörü!

Küresel ve kripto piyasaları etkileyen önemli gelişmeler yaşanıyor. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik politik ve askeri adımları küresel finansal piyasalar tarafından kaygı ile takip ediliyor. Rusya’nın Ukrayna’nın doğusunda yer alan bazı illerin özerkliği tanıması, politik tansiyonu oldukça arttırdı ve Batılı ülkeler birbiri ardına Rusya aleyhine yaptırımları açıklamaya başladı.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Rusya’nın önemli Bitcoin madenciliği destinasyonlarından biri olması, kripto para piyasalarını doğrudan etkiliyor. Artan tansiyon ise küresel finansal piyasaları olumsuz etkiliyor. Bu süreç de dolaylı yollardan kripto piyasalara yansıyor. Nitekim Bitcoin gün içerisinde 37 bin dolara kadar geriledi.

Tüm bu olumsuz gelişmelerin yanında ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artışına yönelik beklentilerde de Bitcoin ve kripto paraları olumsuz etkiliyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki dönemde FED kademe kademe faiz oranlarını arttıracak.

Tüm bu faktörlerin etkisi ile Huobi Borsasının kurucularından olan Jun Du, yeni boğa sezonunun 2025 yılına kadar ertelenebileceğini düşünüyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Bitcoin 2017-2018 dönemindeki zirvenin ardından düşüş trendine girdi. 2020’deki halving etkisi ile Bitcoin’de trend değişimi ancak 2020’den itibaren, Korona Salgınının başlamasının hemen ardından, yaşandı. En yakın halving ise 2024’in Mayıs ayında bekleniyor. Halving ile Bitcoin arzının yarı yarıya azalacak olması Bitcoin’de yukarı yönlü bir trend değişiminin yaşanmasına neden olabilir.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları Huobi Borsası kurucusundan Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir öngörü!

Du’ya göre halving etkisi ile Bitcoin’deki boğa sezonu 2024-2025 dönemine kalabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.