1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Hükümetten kripto para düzenlemesi ile ilgili yeni açıklamalar geldi!

Hükümetten kripto para düzenlemesi ile ilgili yeni açıklamalar geldi!

Hükümetten kripto para düzenlemesi ile ilgili yeni açıklamalar geldi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Adalet ve Kalkınma Partisi sözcüsü Ömer Çelik, TBMM’deki görüşmelerin ardından basın açıklaması yaptı. Kripto para düzenlemesinin eli kulağında. Detaylar haberimizde.

Hükümetten kripto para düzenlemesi ile ilgili yeni açıklamalar geldi!

Kripto para piyasalarının düzenlenmesi gerektiği üzerine tartışmalar yine hız kazandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Fed Başkanı Jerome Powwell, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada regülasyonların haftalar içerisinde gündeme geleceğini duyurmuştu. Ardından bir başka büyük ekonomi Rusya’nın Merkez Bankası, ülkede kripto para ticaretinin ve madencilik faaliyetlerinin yasaklanması gerektiğini belirtti.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Türkiye’de kripto para düzenlemesi üzerinde çalışıldığı geçtiğimiz aylarda bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. O günden bu yana kripto para sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların yöneticileri mecliste konuk ediliyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi sözcüsü Ömer Çelik, Ak Parti MKYK’sında konunun gündeme geldiğini belirtti. MKYK sonrası kameraların karşısına geçen Çelik, düzenleme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Doğrudan ekonomik hayatı, insanların hayatını etkileyen bir sürü konu var. Bütün bu konular ele alındığı zaman görülecektir ki bunların getirileri kadar, aynı zamanda ortaya çıkardığı birtakım tehditler de söz konusudur. Bütün bunların hukuken de düzenlenmesi gerekiyor. Sayın Genel Başkanımız, bu konuların hukuki alt yapısının çalışılmasıyla ilgili de ilgili birimlerimize talimatlar vermiştir.”

Son iki haftadır sektörün önde gelen aktörleri ile TBMM’de yapıla görüşmelerin ardından yetkili ağızdan en net açıklamalar gelmiş oldu. Kripto para düzenlemesinin artık yakın olduğunu söyleyebiliriz. Regülasyonların gerekliliği konusunda tartışmalar da devam ediyor. Kripto piyasasında regülasyonlara karşı olanlar kadar piyasanın düzenlenmesi gerektiğini savunan görüşler de bulunuyor.

Kripto para piyasası da dünya genelinde alevlenen tartışmaların arasında büyük bir şok yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık toplam değeri gören piyasa hacmi, son düzeltmelerin ardından 1,594 trilyon dolara kadar geriledi.

Kaynak