BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. HSCB’den “yok artık” dedirten hazırlık!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

HSCB’den “yok artık” dedirten hazırlık!

HSCB’den “yok artık” dedirten hazırlık!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

HSCB MicroStrategy hisselerinden sonra bir hisseyi daha kara listeye almaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

HSCB’den “yok artık” dedirten hazırlık

Kurumların ve perakende yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgilerinin artmasına rağmen HSBC kripto para birimlerinden ve bunlarla ilişkili hisse senetlerinden kaçınma politikası izliyor.

Avrupa’nın 2,715 trilyon dolarlık toplam varlığa sahip en büyük bankası, kriptonun kara para aklama ve suç faaliyetlerindeki rolü hakkında süregelen endişeler taşıyor. Finews.asia’nın iddiasına göre bu endişeler nedeniyle Coinbase’in yeni listelenen COIN hisselerinin kullanıcıları tarafından alınıp satılmasını da politikası gereği büyük ihtimalle engelleyecek.

HSBC kirpto para birimlerine sıcak bakmıyor. Değerlerini kripto para birimlerinden alan ürünleri ve menkul kıymetleri ise sınırlandırıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu HSCB için yeni bir politika değil. HSBC kurumsal medya ilişkileri yöneticisi Ankit Patel, kripto haber platformu Coindesk’e verdiği röportajda bankanın geçtiğimiz hafta müşterilerin kripto para birimlerine yaptığı yatırımlarla dikkat çeken MicroStrategy’nin hisselerinin alınıp satılmasını engellediğini doğruladı.  HSCB Geçtiğimiz hafta çevrim içi işlem platformu (HIDC) platformu InvestDirect’in müşterilerinin portföylerine MicroStrategy hisselerini eklemesini engellemiş ve onlara “sanal para birimi ürünü” adını vermişti.

Banka ayrıca MicroStrategy hisselerine sahip olan müşterine mesaj göndererek yeni hisseler almamaları konusunda fikir belirtti.

Biliniği gibi dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase geçtiğimiz hafta Nasdaq’ta listelendi. Coinbase’nin listelenmesi kirpto para birimlerinin ana akım değişim aracı haline gelmesine yönelik önemli bir adım oldu. Listelenme ile aynı zamanda ortalama yatırımcıların doğrudan kripto para almak yerine kripto para ekosistemi içerisinde yer alan bir araca yatırım yapabilme imkanı ortaya çıktı.

Coinbase Nasdaq’ta listelenmesinin ilk gününde yaklaşık 110 milyar doların üzerinde piyasa değerine ulaştı. Coinbase’nin hissesi COIN alık olarak Nasdaq’ta 320 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.