Son Dakika: Dubai’den Bitcoin’de dengeleri değiştirecek bir adım!

dubai
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arap sermayesinin yoğunlaştığı Birleşik Arap Emirlikleri’nden Bitcoin ve kripto para piyasalarında dengeleri değiştirecek bir adım adım geldi. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Dubai’den Bitcoin’de dengeleri değiştirecek bir adım!

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarının en sıcak gündemi şüphesiz Coinbase kripto para borsasının Nasdaq’da listelenmesi oldu. Bu sayede regüle olmamış kripto para piyasaları ile regüle olmuş hisse senedi piyasaları arasında ciddi bir entegrasyon başladı.

Benzer bir gelişme coğrafyanın başka bir noktasında Orta Doğu’da da yaşanıyor. Bitcoin fonları ilk kez Orta Doğu merkezli bir hisse senedi piyasasında listelenecek. Bitcoin fonları 2021’in 2’nci çeyreğinde Nasdaq Dubai’de Arap yatırımcılar ile buluşacak.

Kanada merkezli yatırım şirketi 3iQ tarafından listelenecek olan Bitcoin fonları için gerekli lisanslar ve izinler alındı. QBTCu.TO etiketi ile listelenecek olan yatırım aracı bu bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor.

Lütfen Bkz: Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

3iQ ilke Bitcoin fonlarını geçtiğimiz yıl Toronto Borsasında listelemişti. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin fonunun finansal büyüklüğü 1.5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşabildi

3iQ bu hamlesi ile regüle olmuş piyasalarda 24 saat işlem görebilecek Bitcoin fonu hayalini de gerçekleştirilmiş oluyor. Dubai’de borsa işlem kapatırken Kanada’da işlemler açılacak. Bu açıdan 7/24 çalışan Bitcoin piyasaları ile hisse senedi piyasaları arasında bilgi akışı kesintisiz devam etmiş olacak.

3iQ yöneticisi Orta Doğu’dan Bitcoin fonları için ciddi bir yatırım talebinin olduğunu ve bu talebe cevap vermekten mutluluk duyacaklarını belirti.


Söz konusu açılım Nasdaq resmi web sitesinde duyuruldu. Dileyen okuyucularımız kaynak linkinden haberi orijinaline ulaşabilir.

Sonuç olarak Arap sermayesi rahat biçimde Bitcoin piyasalarına açılabilecek.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Son Dakika: Dubai’den Bitcoin’de dengeleri değiştirecek bir adım!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.