1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Lüks markalardan kripto iş birliği!

Lüks markalardan kripto iş birliği!

Lüks markalardan kripto iş birliği!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lüks markalar ürünlerinin orijinalliğini blok zinciri üzerinde garantiye alıyor. Detaylar haberimizde.

Lüks markalardan kripto iş birliği

Avrupa lüks sektöründeki üç rakip isim, alışveriş yapanların satın aldıkları malların kaynağını takip etmelerine ve malların orijinalliklerini doğrulamalarına olanak tanıyan yeni bir blok zinciri konsorsiyumu kuruyor.

LVMH, Richemont ve Prada, Aura Blockchain konsorsiyumunda lüks markaları tek bir çatı altında toplayan ve kar amacı gütmeyen bir anlaşma ile blok zinciri çözümünün kullanılmasını teşvik edecekler.

Birçok sektör, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin temelini oluşturan dağıtılmış defter sistemi olan blok zinciri teknolojisini kendi alanlarında kullanma olasılığını değerlendiriyor. Blok zincirleri değiştirilemez olduğu ve belirli bir merkezden yönetilmediği için üzerlerinde depolanan bilgiler güvenlidir.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü markaların yaptıkları iş birliği ile her ürün üretim sürecinde Aura defterine kaydedilecek ve ürüne bir dijital kod verilecek. Müşteriler bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde ürünün menşei, bileşenleri, üretim bilgileri, orijinallik kanıtı, garanti ve bakım talimatları da dahil olmak üzere ürünün tüm bilgilerini kontrol etme imkanı bulacak.

LVMH çatısı altında bulunan Bulgari, Cartier, Hublot, Louis Vuitton gibi bazı markalar ile ve Prada halihazırda bu platformu aktif olarak kullanıyor. Diğer markaların kullanması için görüşmeler yapılmaya başlandığı ifade edildi.

İş birliğine katılan lüks markalardan biri olan Cartier’in CEO’su Cyrille Vigneron, Aura Konsorsiyumunun lüks endüstrisinde eşi görülmemiş bir iş birliğini temsil ettiğini ve tüm endüstriyi konsorsiyuma katılmaya davet ettiğini ifade etti.

Lüks endüstrisi zamansız parçalar yaratıyor ve bu titiz standartların kalıcı olması ve güvenilir ellerde kalması sağlamalı”

Bu teknoloji ile lüks malların sahteleri ile karıştırılması tarih olacak. Tüketiciler aldıkları ürünlerin orijinalliğini anında sorgulayabilecekler. Birçok tüketici aldıkları ürünlerin sahte olup olmadığını bilmeden bu lüks mallara yüklü miktarlarda ödeme yapıyor. Yapılan anlaşma ile bu sahteciliğin önüne geçilmiş olacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.