okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.61%
Bitcoin
68.866,86 USDT
eth
ETH
2.88%
Ethereum
3.857,52 USDT
bch
BCH
-1.83%
Bitcoin Cash
484,61 USDT
xrp
XRP
-2.05%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.23%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
-0.23%
Binance Coin
601,00 USDT
sol
SOL
-3.59%
Solana
162,32 USDT
avax
AVAX
-3.55%
Avalanche
36,92 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.51%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-3.58%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.78%
Shiba Inu
0,00 USDT

Lüks markalardan kripto iş birliği!

ünlü marka
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lüks markalar ürünlerinin orijinalliğini blok zinciri üzerinde garantiye alıyor. Detaylar haberimizde.

Lüks markalardan kripto iş birliği

Avrupa lüks sektöründeki üç rakip isim, alışveriş yapanların satın aldıkları malların kaynağını takip etmelerine ve malların orijinalliklerini doğrulamalarına olanak tanıyan yeni bir blok zinciri konsorsiyumu kuruyor.

LVMH, Richemont ve Prada, Aura Blockchain konsorsiyumunda lüks markaları tek bir çatı altında toplayan ve kar amacı gütmeyen bir anlaşma ile blok zinciri çözümünün kullanılmasını teşvik edecekler.

Birçok sektör, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin temelini oluşturan dağıtılmış defter sistemi olan blok zinciri teknolojisini kendi alanlarında kullanma olasılığını değerlendiriyor. Blok zincirleri değiştirilemez olduğu ve belirli bir merkezden yönetilmediği için üzerlerinde depolanan bilgiler güvenlidir.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü markaların yaptıkları iş birliği ile her ürün üretim sürecinde Aura defterine kaydedilecek ve ürüne bir dijital kod verilecek. Müşteriler bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde ürünün menşei, bileşenleri, üretim bilgileri, orijinallik kanıtı, garanti ve bakım talimatları da dahil olmak üzere ürünün tüm bilgilerini kontrol etme imkanı bulacak.

LVMH çatısı altında bulunan Bulgari, Cartier, Hublot, Louis Vuitton gibi bazı markalar ile ve Prada halihazırda bu platformu aktif olarak kullanıyor. Diğer markaların kullanması için görüşmeler yapılmaya başlandığı ifade edildi.

İş birliğine katılan lüks markalardan biri olan Cartier’in CEO’su Cyrille Vigneron, Aura Konsorsiyumunun lüks endüstrisinde eşi görülmemiş bir iş birliğini temsil ettiğini ve tüm endüstriyi konsorsiyuma katılmaya davet ettiğini ifade etti.

Lüks endüstrisi zamansız parçalar yaratıyor ve bu titiz standartların kalıcı olması ve güvenilir ellerde kalması sağlamalı”

Bu teknoloji ile lüks malların sahteleri ile karıştırılması tarih olacak. Tüketiciler aldıkları ürünlerin orijinalliğini anında sorgulayabilecekler. Birçok tüketici aldıkları ürünlerin sahte olup olmadığını bilmeden bu lüks mallara yüklü miktarlarda ödeme yapıyor. Yapılan anlaşma ile bu sahteciliğin önüne geçilmiş olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.