1. Home
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Holo (HOT) token nedir, geleceği nasıl? Güncel HOT token gelişmeleri

Holo (HOT) token nedir, geleceği nasıl? Güncel HOT token gelişmeleri

Holo (HOT) token nedir, geleceği nasıl? Güncel HOT token gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Holo (HOT token), dağıtılmış uygulamalar için bir veri bütünlüğü motorudur. Her kullanıcının kendi zincirine sahip olduğu doğrulanmış bir DHT (Dağıtılmış Karma Tablo) kullanır. Her tarafın zincirine bir işlem imzalanır ve daha sonra bu bilgiler paylaşılan Dağıtılmış Karma Tabloya (DHT) yayınlanır.


Holo token nedir? Temel analizi

Holo token, ana akım İnternet kullanıcılarına hizmet vermek için tam işlevli merkezi olmayan uygulamalara olanak tanıyan bir barındırma platformudur. Bu uygulamalara muazzam kullanım hacimlerinde barındırmak ve yönetmek için gereken büyük ölçeklenebilir kripto-muhasebe altyapısını sağlar. Holo bir blockchain değildir. Blockchain teknolojisini daha da ileriye götürmeye çalışan yeni bir zincirdir.

Holo token nasıl geliştirildi?

Holo’nun kurucu ortakları Arthur Brock ve Eric Harris-Braun. Brock, daha önce Hughes, GM ve Chrysler’de yapay zeka uzmanı olarak çalışmıştı. Ayrıca çok sayıda para sistemi tasarladı. Harris-Braun’un ise yazılıp altyapısı alanında deneyimi var. O da birkaç kripto para platformunun kurucu ortaklarından biri.

Holo, kullanıcı özerkliğine sahip, dağıtılmış bir web sitesini doğrudan mimarisine ve protokollerine yerleştirir. Veriler, yaşadığımız ve paylaştığımız deneyimleri hatırlamakla ilgilidir. Bu verilerin depolanmasını ve işlenmesini dağıtmak, nasıl koordine edeceğimizi ve etkileşimde bulunduğumuzu değiştirebilir. Kullanıcı kontrolü altında dijital entegrasyon ile Holo, seçimlerimiz ve bilgilerimiz üzerinden çevrimiçi kontrollerimizi şirket kontrolünden kurtarıyor.

 

Holo, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılabilecek bir veri yapısı sağlar. Finansal işlemler de dahil olmak üzere veri ekleyebileceğiniz kendi zinciriniz var. Zincirler karmaşık yollarla birleşebilir, ayrılabilir ve etkileşime girebilir. Veriler merkezi olmayan bir şekilde (Bittorrent gibi) saklanır. Veriler, verilere karşılık gelen bir matematik formülü gibi parmak izi olan bir karmaşaya sahiptir. Birisi verileri kurcalarsa, verilerle karma arasındaki uyumsuzluk fark edilir ve veriler geçersiz sayılır. Dijital imzalar verilerin sahibini garanti eder.

Hot token nedir ve teknik detayları

Teknik Altyapı: Akıllı kontrat özellikleriyle uygun ERC20 Token

Algoritma: HoloChain

POW / POS: Dağıtılmış Karma Tablosu (DHT)

MÜŞTERİNİZİ TANIMA (KYC) : VAR

Holo Token Satışı: 28/04/2018 de token satışı tamamlanmış ve $20,388,500 token satışı yapılmıştır

 

Holo Token Üst Yönetim ve Teknik Ekip

HOT token nedir? diye sorduğumuzda ilk önce bakmamız gereken şüphesiz nasıl bir ekine sahip olduğu. 33 kişilik holo token takımı hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Holo token merkezi hangi ülkede 

Holo Holo Ltd. adıyla Cebelitarık’da bulunuyor

CO-FOUNDER & CHIEF ARCHITECT -Arthur Brock-Tam Zamanlı Yazılım Mimarı / Kripto Para Birimi Tasarımcısı. 1984 yılında (34 yıl önce) sözleşme kodlamasına başladı. Yapay Zeka trend olmadan çok önce bu konu üzerinde çalıştı. 2001’den beri online alternatif kripto para sistemi kuruyor (16 yıl)

CO-FOUNDER & EXECUTIVE ENGINEER -Eric Harris-Braun – 1988 den beri tam zamanlı olarak sözleşme kodlaması alanında çalışıyor. Uzun yıllar boyunca peer-to-peer iletişim uygulamaları (glassbead.com), sistem tasarımı, frame tasarımı üzerine çalştı. Metacurrency Projesi’nin kurucusu.

Whitepaper Özeti ve Linki

 https://github.com/holochain/holochain-proto/blob/whitepaper/ holochain.pdf

Holo token ve Holochain nedir?

Genel olarak, “geleneksel” uygulamalar bir birey veya bir grup birey tarafından tasarlanır, normalde tasarımcıya / tasarımcılara aittir ve bir uygulama mağazası gibi bir merkez yoluyla indirme ve kullanım için sunulur.Ancak blockchain teknolojisi, dünyaya yeni uygulamalar oluşturma ve dağıtma yolunu tanıttı. Bu ekosistemde, altta yatan zincir, hiç kimseye ait olmayan ve ağ üzerindeki her yerde var olan yeni bir merkezi olmayan uygulama türüne ev sahipliği yapar. Merkezi olmayan Uygulamaları (DApps) doğru tanımlamak zordur.

Çok çeşitli amaçlar için her gün yeni DApp’ler oluşturuluyor. Holo, bir çok pazar için DApps’ı barındıran ve işleten bir teknoloji olan Holochain ile birlikte gelen orijinal bir ICO‘dur.

Holochain, dağıtılmış uygulamalar için bir veri bütünlüğü motorudur. Her kullanıcının kendi zincirine sahip olduğu doğrulanmış bir DHT (Dağıtılmış Karma Tablo) kullanır. Her tarafın zincirine bir işlem imzalanır ve daha sonra bu bilgiler paylaşılan Dağıtılmış Karma Tabloya (DHT) yayınlanır. (Kullanılan daha ünlü Hash Tablolarından biri BitTorrent’de bulunur) HOLOCHAIN bir blockchain DEĞİLDİR. Holo yakıtı bir token veya kripto para değildir – varlık destekli karşılıklı kredi kripto muhasebesi sistemidir.

Holo nasıl bir teknolojiye sahip?

Sloganları ”Biz sadece merkezi olmayan bir internet değil, dağıtılmış bir internet oluşturmak için Holochain i geliştirdik. Her türlü uygulama Holochain üzerine inşa edilecek ve gerçekten P2P olacaktır, geleceğin internetini inşa ediyoruz”

Holo-token-nedir-koinmedya

Holochain teknolojisi, kripto ve ana akım arasındaki boşluktaki köprü gibidir. Holo’nun değer önerisi, Holo yakıtını bir tür ödeme olarak kullanarak, diğer kullanıcıların uygulamaları için barındırma alanı ve zaman sağlayabilen bir kullanıcı topluluğu oluşturmaya odaklanır. Whitepaer a göre, “Holo yakıtı bir kripto-jeton ya da kripto para olarak değil, her işlemin her iki tarafın yerel zincirleri üzerinde imzalandığı karşılıklı bir kredi muhasebesi sistemi” olarak tanımlanır. Başka bir deyişle, Holo yakıtı, sahibinin ek barındırma alanı paylaşmasına olanak sağlayan böylece diğerlerinin uygulamalarını çalıştırabilmesi için kullanılan dahili finansal olmayan kredi aracı olarak tanımlanabilir. Hot tokenleri Holo yakıtı için kullanılabilir.
Holo, kripto uygulamaları ve para birimleri görünümünde büyük bir değişime olanak sağlamak için birlikte çalışan birçok birbirine bağımlı yeniliği ortaya koymaktadır.

Getirdiği Yenilikler

-Teknolojik Yenilikler: Holochain üzerinde ölçeklenebilir P2P uygulamaları,
-Teknolojik Yenilikler: Genel kullanıcılar için P2P uygulamaları barındırma,
-Döviz Yenilikleri: Ödüllendiren Ana Makineler için Çift Girişli Kripto-Muhasebe sistemi,
-İş Modeli Yenilikleri: Paylaşılan Ekonomi ilkelerini kullanarak fazla kapasiteyi artırma,
-Finansman Yenilikleri: Gerçek talebi göstermek ve gerçek dünya varlıklarıyla desteklenmiş bir ekosistemde paydaşlar kurmak için ICO’yu Crowdfunding ile bağlamak.

Sıcak-belirteç koinmedya

Bu yenilikler tutarlı bir yaklaşım oluşturmak için birlikte örülür. Dağıtılmış uygulamaları barındıran kendi kendini düzenleyen bir ekosisteme sahip olmak için, verimliliği artıran bir muhasebe yöntemini kullanıyorlar bunun içinde Holo yakıtını kullanıyor.

Ajan Merkezli :

Holo’nun yine diğer coinlerden farklı olan diğer bir yönüdür. Tüm blockchain ve DAG para birimleri veri merkezlidir. Bir anlamda, verileri gerçekliğin soyutlanmasına karşı gerçek gibi ele alırlar. Blockchainde veri-merkezli yaklaşım olmasına rağmen Holo da aracı-merkezli yaklaşım vardır.

Holochain ve Blockchain farkı 

Dağıtılmış ve merkezi olmayan sistem arasındaki fark, şu andaki blockchain teknolojisi ve Holo arasındaki farktır.
Holo de veriler dağıtılacak, yani peer-to-peer olarak gerçekten aktarılacaktır. Blokchain, merkezi kontrol eden merkezi bir otorite olmadığı için decentrealized olarak tanımlanır, ancak her bir eylem, her düğüm tarafından doğrulanacak ağ üzerinden gönderilmelidir. Bu, sadece kripto değişimlerinden daha fazlası olan faaliyetler için olağandışı bir yüktür.

Artı ve eksileri ile holochain nedir?

holochain-blockchain-FARKI

Pek çok kişi PoW tarafından her bir işlemin 10,000 kişi tarafından tutulan küresel bir defterde kaydedilmesini güvenli bulur . Toplumumuzda ortaya çıkabilecek daha geniş işlemlere baktığımızda bu tamamen gereksizdir. Mesela Twitter’ı örnek alırsak, bir blockchain tabanlı mikro blog platformu, neden atılan tweet lerin global bir blockchain yoluyla doğrulanmak için çalıştırılması gerekiyor? yada P2P uygulaması oln AirBNB de neden evini kiralamak isteyen kişi bu işlem için ağdaki her bir kişiden geçmeli ki? Neden böyle bir onaya ihtiyaç duysun ki? İşte bu Holo‘nun kendi zincirine sahip herkesin devreye girdiği yerdir.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Holochain’in hedefi

– Holochain’deki Peer-to-Peer uygulamaları 50 uygulama ve 10.000 kullanıcıya ulaşması öngörülüyor
– Holochain üzerinde beta olarak mevcut gmail / gdocs / işbirliği araç uygulamaları için yedekleme.

Faaliyetleri: https://coinmarketcal.com/ ve https://icobench.com/ico/holo

 

 HOT token nasıl saklanır?

holo-token-nasil-kullanilir

HOT token, MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Çünkü HOT token ERC-20 uyumlu bir kripto para. MyEtherWallet üzerinde önce bir cüzdan adresi oluşturmanız ve kurulum işlemini tamamlamanız gerekiyor. Ardından, HOT token ile işlem yapmak için bir miktar ETH almanız ya da eklemeniz gerekiyor. Sonra bu Ethereum’ları HOT token ile değiştirebilirsiniz. Değişim bittikten sonra, HOT token için güvenli bir saklama alanına sahip olacaksınız.

HOT token için diğer sağlama seçenekleri arasında donanım (hardware) cüzdanları var. Bunlara örnek olarak Ledger Nano S ve Trezor gösterilebilir. Exodus ve Jaxx de HOT saklamak için uyumlu kripto para cüzdanları. Hot token ayrıca kendi resmi cüzdanını da çıkarmak için çalışmalar yapıyor.

Holo token başarılı olabilir mi?

‘Bir daha odadan ayrılırken ışıkları kapatmayı unutmayın.’

Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı verilerine göre, ABD enerji üretiminin yaklaşık % 68’i boşa gidiyor. Yani toplam enerji kaybı 66 katrilyon BTU. Bu kayıpların bir miktarı enerji piyasasının doğasından kaynaklanan kaçınılması zor olan kayıplar.

Bunanla birlikte, yeni bir DLT projesi, enerji piyasasında verimliliği ve fiyat keşfini artırarak israfı azaltmak istiyor. RedGrid’in oluşturmaya çalıştığı yeni “Enerji İnterneti”, akıllı cihazlarla bağlantı kurarak güç ihtiyaçları hakkında iletişime geçiyor ve kullanıcıları için daha fazla değeri çözümlüyor.

RedGrid, yazılım geliştirildikçe mühendislerin ve geliştiricilerin onu Enerji İnterneti için yeni merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapacak açık kaynak protokolleri olarak kullanacaklarını umut ediyor. Yeni ağ için ölçeklenebilir bir platform sağlamak için RedGrid, uçtan uça işlemler için ölçeklenebilir ledger olan HOT token seçiyor.

RedGrid CEO’su Adam Bumpus, “Holochain’in ölçeklenebilirliği, gizliliği ve güvenliği konusunda benzersiz olduğunu” belirtiyor.

Adam Bumpus Holo nedir sorusuna cevabı:

“Akıllı, birbirine bağlanmış ve güvenli olması, temiz enerji geleceği için bu özelliklere ihtiyacımız var. Tehlikeli iklim değişikliğinden kaçınmak için ihtiyaç duyduğumuz değişim ve temiz enerjiye ulaşma olanağı için merkezileştirilmiş bir sistem olmayacak.”

IoE üzerindeki ilk proje olan RedGrid, “Pazar Uyumlu Varlık Optimizasyonu” için bir uygulama oluşturuyor ve yüksek tüketimli cihazların dış pazar sinyalleri ile iletişim kurmasına ve bunlara cevap vermesine izin vererek akıllı cihazların yoğun talep anında aktiviteyi azaltmasına olanak sağlıyor.

Holo token uygulamaları hazır mı?

Holo bir basın açıklamasında, işbirliğinin Holo‘nun dağıtılmış ağı için daha fazla ticari ve kurumsal uygulama inşa etmesi bekleniyor. Duyuruya göre, Holochain, toplamda 2 milyar doların üzerinde bir piyasa hacmi bulunan Next Block Group ile çalışan 85 protokolden biri olacak .

Holo token Ticaret Direktörü David Atkinson “Next Block Group, birçok farklı protokol ile merkezsiz çözümler için ortaya çıkan kurumsal ihtiyaçlar arasındaki boşluğu kapatabilecek benzersiz bir pazar konumlandırmasına sahiptir.” dedi. “Şuana kadar çalıştıklarımızdan çok daha fazla, bu pazarın ihtiyaçlarını anlıyorlar ve bu büyümeyi teşvik etmek için bir platform oluşturdular.”

Geçen yıl, sigorta ve sağlık hizmetlerinden tedarik zincirleri ve lojistik alanlarına kadar, işletme düzeyinde DLT uygulamalarına olan ilginin arttığını gördük. Bununla birlikte, benimseme, Ethereum gibi önde gelen blockchainlerinin düşük işlem eşikleriyle sınırlı kalmıştır.

Holo token yorum: Holo token yatırımı olmalı mı?

Holo chain (HOT) başta Binance olmak üzere bir çok kripto para borsasında kendine yer edinmiş durumda. Platformunun Javascript ve Lisp gibi popüler programlama dillerini desteklemesi sayesinde geliştirici camiası tarafından yakından takip ediliyor. Ayrıca HOT’un google’da en çok aratılan kripto para projelerinden biri olduğunu da belirtelim.

Holo token sık sorulan sorular (SSS)

 

Holochain Projesi Nedir?

Holochain , tamamen dağıtık, eşler arası uygulamalar oluşturmak için açık kaynaklı bir projedir. Holochain, BitTorrent + Git + Şifreleme İmzalarından oluşur. Holochain uygulamaları, blockchain’den daha yönlü, daha esnek,  daha ölçeklenebilir ve binlerce kez daha verimlidir.

Holochain iyi bir yatırım mı?

Holochain, blockchain’e dayanmaz. Yenilikçi bir teknoloji göz önüne alındığında, Holochain’in 2020’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi olması bekleniyor ve fiyatının bu yıl içinde patlayacağından bekleniyor. Bununla birlikte, iyi bir uzun vadeli yatırım olduğu tahmin ediliyor.

Holo token nasıl alınır?

Adım 1 – Binance’ye Giriş / Kayıt. …
Adım 2 – Paranızı Borsaya Gönderin. …
Adım 3 – Holochain’i (HOT) bulun …
Adım 4 – Holochain (HOT) Satın Alın …

 

 


Total
0