Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Hindistan’dan endişe verici kripto para haberleri

Hindistan'daki kaotik ortam ve Bitcoin yasağı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hindistan parlamentosu, yeni bir kripto para yasa tasarısını tartışıyor. Tasarının içinde “özel kripto paraları” yasaklama ifadesi hem kafa karışıklığına hem de endişelere ve panik satışlara yol açıyor. Üst düzey bir Hintli yetkilisi ise bu konuda açıklamalarda bulundu.


Hindistan’dan endişe verici kripto para haberleri

Hindistan’ın eski Finans Bakanı ve ülkenin kripto yasa tasarısının kurucusu Subhash Garg, Hindistan’ın “özel kripto paraları” yasaklamayacağını söyledi. Ancak parlamentonun tartıştığı yasa tasarısında böyle bir ifadenin yer alması endişeleri de beraberinde getirdi.

Hindistan parlamentosu, tartışmalı bir kripto yasa tasarısını gündemine aldı. Bu tasarıya göre “özel” kripto paraların yasaklanması öngörülürken, bunların temelindeki blockchain teknolojisinin de desteklenesi düşünülüyor. Yasa tasarısı 29 Kasım’da başlayan parlamentonun kış oturumunun gündeminde. Tasarının kapsama alanı henüz netlik kazanmadı. Aynı zamanda “özel kripto paralar” denildiğinde nelerin kasdedildiği de bilinmiyor.

İki farklı yorum

Hindistan

Hindistan kripto para topluluğu bu yasa tasarısı ile ilgili iki farklı yorum geliştirdi. Bir grup, yasanın ülkedeki tüm hükümet tarafından çıkarılmayan kripto paraların yasaklanmasını görgördüğünü düşünüyor.

Diğer grup ise hükümetin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi halka açık blockchainler üzerinde çalışan kripto paraları yasaklayacağını düşünüyor. Sonuç itibariyle her iki yaklaşım da korku, belirsizlik ve şüphe ortamı oluştururken, panik kripto para satışlarına yol açıyor.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Eski bakandan açıklama

Diğer yandan eski Finans Bakanı Garg, News 18’e verdiği röportajda, yasa tasarısında yer alan ifadelerin yanlışlık olduğunu söyledi. Ona göre Hindistan hükümetinin “özel kripto paraları” yasaklama planı yok.

Garg’a göre, böyle bir yasa, kripto para topluluğu ve yatırımcıları ile yapılacak diyalogdan sonra oluşturulmalı. Bundan dolayı yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıldığını da belirtiyor.

İlgili – Avrupa Birliği resmi kripto regülasyonlarına bir adım daha yakın

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.