1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hindistan geri adım atıyor, Bitcoin için iyi haberler gelmeye başladı

Hindistan geri adım atıyor, Bitcoin için iyi haberler gelmeye başladı

Hindistan geri adım atıyor, Bitcoin için iyi haberler gelmeye başladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son edinilen bilgilere göre, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) kapsamında kriptoyu bir varlık sınıfı olarak düzenliyor olabilir.

Hindistan geri adım atıyor, Bitcoin için iyi haberler gelmeye başladı

Hindistan hükümeti resmi olarak meclise henüz bir kripto para yasa tasarısı sunmadı. Ancak bilindiği üzere hükumetin kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlayan bir yasa üzerinde çalıştığı haberleri duyurulmuştu. Bununla birlikte kulislerde dolanşan son bilgilere göre, hükümetin tasarıdaki önerileri yeniden değerlendirdiğine dair raporlar var.

Hindistan yerel haber kaynaklarının bildirdiğine göre, hükumete yakın kaynaklar “hükümetin sanal para birimlerine yönelik önceki düşmanca duruşundan uzaklaştığını ve büyük olasılıkla Bitcoin’i yakında bir varlık sınıfı olarak sınıflandıracağını” söylüyor. Yerel kaynaklar şunları aktarıyor:

 

Piyasa düzenleyicisi, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak sınıflandırılmasının ardından kripto para birimi sektörü için düzenlemeleri denetleyecek.

 

Kripto para borsası Coinsbit’in Direktörü ve Finans Direktörü ve Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI) üyesi Ketan Surana da konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto para birimleri üzerinde çalışan yeni komitenin kripto para birimi düzenlemesi ve mevzuatı konusunda çok iyimser olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

 

Hindistan basınında yer alan bilgiye göre, Maliye Bakanlığının ülkenin kripto para birimi politikasını formüle etmeye çalıştığı ve Parlamentonun Temmuz ayında başlaması beklenen oturumlarda konuyu ele alabileceği düşünülüyor.

Bilindiği gibi Hindistan Merkez Bankası geçtiğimiz hafta bir genelge yayımlayarak, Hindistan genelinde finansal kurumların, kripto para ile ilgili kurum, kuruluş ve şahıslara yönelik hizmet vermesini yasaklamıştı.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,927.21

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak