1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Hester Peirce: Bitcoin’i yasaklamaya kalkmak aptallık olur!

Hester Peirce: Bitcoin’i yasaklamaya kalkmak aptallık olur!

Hester Peirce: Bitcoin’i yasaklamaya kalkmak aptallık olur!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hester Peirce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komiseri, Bitcoin’e destek vermeye devam ediyor. Peirce ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının aptalca bir iş olacağını iddia ediyor.


Hester Peirce:Bitcoin yasaklanamaz!

Peirce kripto para taraftarı Marketwatch ile yaptığı bir görüşmede Amerika hükümetinin kripto para ticaretini ve kullanımını yasaklamak için herhangi bir adım atmadığını söylüyor.

“Sanırım bu noktanın çoktan aşılmış olması gerek çünkü bu tür bir yasaklama için internet bütünüyle kapatmak gerekecekç. Bu konuda daha önce de görüşümü  açıklamıştım. Bitcoini ya da kripto paraları yasaklamak mümkün değil. Bu yasaklamanın nasıl olabileceğini hiç anlamıyorum. Hükümet şurada buna izin verilmiyor dese bile nasıl engel olacak. İnsanlar mutlaka bir yol bulacaktırO yüzden aklı başında bir hükümet yasaklama yoluna gitmez çünkü bu çok aptalca.”

 Peirce, bu konuda daha da ileri giderek Amerika’nın Bitcoini yasaklaması durumunda bedelin çok ağır olacağını da ekliyor.

“ Böyle bir yasaklama uygulanırsa bu çok büyük bir sorun olur. Bitcoin ve diğer dijital varlıklar etrafında oluşan yeniliği kaçırırız. Bu da Amerika adına çok utanç verici.

SEC Komiseri, ABD’nin bunun yerine blockchain ve kripto para birimi endüstrisine karşı daha ilerici bir duruş sergileyen ülkeleri yakalamak için kripto dostu düzenlemeler geliştirmesi gerektiğini tavsiye ediyor.

“Eğrinin kesinlikle gerisinde olduğumuzu düşünüyorum. Diğer ülkelerin çok daha fazlasını benimsediğini gördük, kriptoyu düzenlemeye yönelik verimli bir yaklaşım göstermek bizim için yararlı olur… Bu, herhangi bir düzenlemeye sahip olmamamız gerektiğini söylemiyor. “Kripto için işe yarayan bir düzenleyici çerçeve oluşturalım …”diye konuştu..

Bizim hükümetimimizin yaklaşımı, “İnsanlara hayır deyin ve onlara beklemelerini söyleyin” şeklindedir. Bu yüzden, bunu gerçekten tersine çevirmemiz ve bu sektöre uygun bir çerçeve oluşturmak için çalışmaya istekli olmamız gerektiğini düşünüyorum. “

Peirce, SEC’in başkanlık görevi adayı Gary Gensler’ın önümüzdeki hafta onaylanması durumunda kripto dostu düzenlemelerin işin içinde olabileceğinin de altını çiziyor.

“Kripto piyasaları hakkında derin bilgiye sahip yeni başkanın gelmesiyle birlikte, iyi bir düzenleyici çerçeve oluşturulacağı konusunda iyimserim.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: