Her şeylerini satarak yıllar önce düşük fiyattan Bitcoin alan çılgın aile

Her şeylerini satarak yıllar önce düşük fiyattan Bitcoin alan çılgın ailenin ilginç hikâyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu aile, 2016 yılında tüm varlıklarını satarak Bitcoin aldılar. Şimdi dört farklı kıtada çok çeşitli kripto para portföyleri var. Bu çılgın ailenin ilginç hikayesine göz atalım.


Her şeylerini satarak yıllar önce düşük fiyattan Bitcoin alan çılgın ailenin ilginç hikâyesi

Hollanda vatandaşı Didi Taihuttu, eşi ve üç kızı, 2016 yılında sahip oldukları her şeyi satarak sadece 900 dolarken Bitcoin satın almıştı. Taihuttu, basına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Sahip olduğumuz her şeyi, evi, araçları, motosikletleri, tatil evini, elbiselerimizi, oyuncakları ve mobilyaları satarak Bitcoin aldık.”

“Aile olarak minimalist bir hayat tarzı yaklaşımını tercih ettiğimizi keşfettik. Çocuklarımızı da her şeyin paylaşım ekonomisi tarafından sağlanacağı merkezsiz bir geleceğe hazırlamak istedik – arabalar, evler ve daha pek çok şey blockchainde belirli bir süre kullanalacak ve buna göre ödeme yapılacak varlıklar olacak.”

Kripto para piyasası kısa süre önce yeniden 2 trilyon dolar seviyesine yükseldi. Başta BTC olmak üzere birçok coin de değer kazandı. 43 yaşındaki Taihuttu ise yaklaşık 5 yıllık kripto yatırımından sonra ne kadar kripto para sahip olduklarını ve değerinin şimdi ne ettiğini açıklamamayı tercih ediyor.

Şu an Portekiz’de olan aile, ellerindeki coinleri dünya genelindeki gizli kasalarda tutmayı tercih ediyor. Sahip oldukları varlıkların yüzde 70’i soğuk cüzdanlarda, yüzde 30 ise sıcak cüzdanlarda tutuluyor. Bu yüzde 30’luk kısım günlük harcamalar için kullanılıyor. Taihuttu şöyle diyor:

“Benim varlıklarım dünyanın dört kıtasına yayılmış durumda. Ancak varlıklarımın bulunduğu ülkeleri söylemek istemiyorum.”

Her şeylerini satarak yıllar önce düşük fiyattan Bitcoin alan çılgın ailenin ilginç hikâyesi


Taihuttu ailesi Kaynak: Didi Taihuttu

İlgili – Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?

Madencilik de yapıyor

Taihuttu, daha 2013 yılında Bitcoin ve Dogecoin madenciliğine başlamıştı. Ocak 2016’da babası vefat ettikten sonra eşi ve üç çocuğu ile birlikte Tayland’a seyahat ettiler.

İşte, bu seyahati sırasında çok fazla insanın bankacılık sistemine erişimi olmadığını görmüş. Merkezsiz finans için çözüm olarak Bitcoin’i düşünmeye başladığını açıklıyor. Tıpkı internetin de dünyanın bir birine bağlanması için bir çözüm sunduğu gibi. Taihuttu şöyle diyor:

“Ben merkezsiz ekonomiyi desteklemek istiyorum. Ayrıca benim servetimin merkezi kuruluşların elinde olmasını istemiyorum.”

“Bunun parasal sistemin merkezsiz bir sisteme (d)evrimi olacağını gördüm ve değerlerim doğrultusunda olduğu gibi sonuna kadar gitmeye ve onu desteklemeye karar verdim.”

Taihuttu ailesi son birkaç yılda 42 ülkeye seyahat ettiler. Bu sırada sıcak cüzdanlarındaki kripto paralarla hem ticaret yaptılar hem de uçuşlarını ödediler. Ayrıca diğer giderleri için de kripto para kullandılar.

Hangi kripto paralara sahipler?

Taihuttu, portföylerinde aslan payının Bitcoin’e ayrıldığını kabul ediyor. Buna rağmen Ethereum, Litecoin, Cardano, Dot, Link ve bir miktar Dogecoin de dahil olmak üzere diğer kripto paralara da sahip olduklarını bildiriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Her şeylerini satarak yıllar önce düşük fiyattan Bitcoin alan çılgın aile
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.