fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?

Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?

Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Nisan 2020’den sonra ilk defa bu kritik alım sinyalini veriyor. Geçmişte benzer teknik alım sinyalleri sonrası büyük ralliler yaşanmıştı. Olayın ayrıntıları ve ilgili grafiklere bakalım.


Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi

Hafta sonu yaşanan çılgın salınımlardan sonra Bitcoin boğaları fiyatı yukarı itmeyi başardı. Sonuçta 21 haftalık ve 200 günlük hareketli ortalamaların (MA) üzerinde ilk haftalık kapanışını yaptı. Teknik analistler, bunu büyük bir alım sinyali olarak değerlendiriyor. Daha önce benzer durumlarda önemli ölçüde ralliler yaşanmıştı.

Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?

Bitcoin haftalık grafik – Kaynak: TradingView

En son böyle bir durum Nisan 2020’de yaşanmıştı. Mart’taki Covid-19 çöküşünden sonra. O zaman 21 haftalık ve 200 günlük MA’ların üzerine çıkan BTC, 64,800 doların üzerinde ATH yapana kadar yüzde 600’lük bir ralli yapmıştı.

İlgili – Ünlü analist Bitcoin için bu yıl 135,000 dolar dedi ve tarih verdi 

Bitcoin fiyatı için neler değişti?

BTC fiyatı Haziran’da haftalık grafikte 21 haftalık ve 40 haftalık MA’ların altında kapanış yaptıktan sonra kritik bir noktaya ulaşmıştı. Geçmişte, bu seviyeleri geri alamama, ayı piyasasının başlamasını tetiklemişti.

Sonuçta piyasa durumu aşırı ayıya dönüşürken, Korku ve Açgözlülük endeksi yaklaşık olarak 3 ay aşırı dip seviyelerde göründü. Birkaç ay 30-40,000 dolar arasında konsolidasyon, 21 haftalık MA’nın daha aşağıya yönelmesine sebep oldu. Bu da haftalık grafikte bir uyarı işaretiydi. 19 Haziran’da 30,000 doların altına sahte bir kırılmadan sonra ise 4 haftalık rali yaşandı. BTC sonuç itibariyle yüzde 65’lik ralli sonucu 21 haftalık, 40 haftalık ve 200 günlük hareketli ortalamaları geri aldı.

Derin arz tükenmesi, kısa likidasyonlar ve tutarlı spot alımların yönlendirdiği bu etkileyici ralli, 21 haftalık hareketli ortalamanın düşüşünü yavaşlatmaya yardımcı oldu ve potansiyel olarak BTC’nin 21 haftalık ve 40 haftalık hareketli ortalamanın ayı cross yapmasından kaçınmasına yardımcı oldu.

En büyük teknik alım sinyalinden sonra ne olacak?

Nisan 2020’de sonra görülen en büyük alım sinyalinden sonra alıcıların yeniden potansiyel bir boğa piyasasının başlamasını kutlaması için birçok sebep var. Ancak yine de BTC’nin daha fazla yükselerek bu sinyali doğrulaması için yapması gereken çok şey var.

Geçmişte, söz konusu boğa sinyaline rağmen BTC’nin yoluna devam edemediğine birkaç defa şahit olmuştuk.

Mevcut BTC boğa piyasasının devam etmesi için önümüzdeki birkaç hafta kritik öneme sahip. Daha önce 200 günlük MA’yı geçmesine rağmen fiyatın haftalarca yatay seyir izlemesi görülmüştü. Sonuçta 20 MA da 40 MA’nın altına gerilemiş ve ayı piyasası başlamıştı.

Bunun olmaması için BTC fiyatının özellikle 50,000 doların üzerine çıkması gerekiyor. Burası daha önce önemli ölçüde işlem hacminin görüldüğü bölge. Eğer Bitcoin bu seviyenin üzerinde kapanış yapabilirse, bir sonraki başlıca hedefler 51,100 dolar ve57,100 dolar olacak.

Bitcoin son 2 yılın en büyük alım sinyalini verdi – BTC daha fazla yükselir mi?

BTC 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: