1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale’in Ethereum yatırımında yeni rekor: Başka hangi coinler var
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Grayscale’in Ethereum yatırımında yeni rekor: Başka hangi coinler var

Grayscale’in Ethereum yatırımında yeni rekor: Başka hangi coinler var
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale’in yönetimi altındaki kripto paraların toplam değeri 41 milyar dolara ulaştı. Bu dev fonun önemli bir bölümünü Ethereum oluşturuyor. Grayscale ne kadar ETH’ye sahip?


Grayscale’in yönetimi altındaki Ethereum’da yeni rekor

Grayscale, en büyük dijital varlık yöneticilerinden biri. Kısa süre önce yayımladığı güncel raporda, yönetimi altındaki toplam kripto para varlıkların (AUM) değerini açıkladı. New York merkezli şirket, şimdi 3 milyondan fazla Ethereum’a sahip ve toplam değeri de 10 milyar dolar.

Grayscale’in paylaştığı son verilere göre, 13 Ağustos 2021 tarihi itibariyle şirketin kripto para AUM miktarı (Ethereum varlıklar da dahil) 41.4 milyar dolara ulaştı. 28 Temmuz 2021’in 33 milyar doları ile kıyaslandığında yaklaşık yüzde 25 daha fazla. Bu yıl başladığında şirketin yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri (AUM) yaklaşık 20 milyar dolardı.

İlgili – Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

Grayscale, ETH birikimine hız verdi

2021 yılının başlamasından bu yana Grayscale, Ethereum birikimine hız verdi. Mart ayının ilk haftası, bu ABD şirketi sahip olduğu Ethereum’lara 20,000 ETH daha eklemişti. Grayscale, en çok ETH’ye sahip en büyük kurumsal şirketlerden biri.

Bitcoin ise hala Grayscale’in en çok sahip olduğu kripto para. Şirketin elinde 640,000 BTC’den fazlası var ve toplam piyasa değeri de yaklaşık 30 milyar dolar. Varlık yönetimi şirketi, Bitcoin ve Ethereum dışında yaklaşık 700 milyon dolar değerinde Ethereum Classic (ETC) ve 300 milyon dolar değerinde Litecoin (LTC) sahibi.

Ethereum’un ağ faaliyetleri

Ağustos 2021’in başından bu yana Ethereum’un genel ağ faaliyetleri önemli ölçüde arttı. Kripto analiz platformu Glassnode’un paylaştığı son verilere göre, lider kripto para borsalarındaki ETH bakiyesi son iki yılın dip seviyesine ulaştı. Bunun önemli bir sebebi var. Çünkü önde gele Ethereum balina hesapları, dünyanın en büyük ikinci kripto parasını kripto para borsalarından bilinmeyen cüzdanlara taşıyorlar.

Glassnode son raporunda şöyle diyor:

“Fiyatın 3,100 doların üzerinde olmasına rağmen Ethereum balina adresleri birikime devam ediyor. 3 yıl önce 10k+ ETH’ye sahip adresler yüzde 35.8’di. Bugün ise onlar toplam piyasa arzının yüzde 43.7’sine sahip. Şu an 1,338 böyle adres var.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: