Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

jack dorsey
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e verdiği büyük destekle biliniyor. Dorsey’in, Ethereum alabileceği haberleri sosyal medyada dillendirildiğinden beri ünlü CEO en net açıklamayı yaptı. Detaylar haberimizde.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

Bitcoin’e verdiği büyük destekle bilinen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamada Ethereum ile igili görüşlerini dile getirdi. Dorsey son dönemlerde Ethereum ile ilgili birçok teklif alıyordu.

Son zamanlarda Twitter kullanıcıları, site hesaplarının NFT ticareti için eklenmiş bir Ethereum cüzdanına sahip olmasını önerdi. Ancak Dorsey’in Ethereum’a olumlu yaklaşmaması kullanıcıların eleştirisine neden oldu. Kullanıcılar Twitter’ın Ethereum ile çalışmaktan korktuğunu, çünkü Ethereum’u Bitcoin’e rakip gördüğünü belirtti.

Dorsey ise bu iddiaya hiçbir teknolojinin tek başına Big Tech’i bozamayacağını söyleyerek cevap verdi.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Dorsey’in kendisini ve büyük şirketleri Twitter ve Square’ı Bitcoin’in tanıtımını ve yaygınlaştırılması için öne attığı biliniyor. Sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Dorsey, Ethereum’a bakışını da dile getirerek aslında Ethereum baskılarına karşı duruşunu da belli etmiş oldu.

Ünlü CEO, Ethereum’dan nefret etmediğini ve Twitter’ın birşeye odaklanması gerektiğini bunun da Bitcoin olduğunu dile getirdi. Ethereum yatırımcılarının ısrarlı tepkilerine noktayı koyarak, “Ethereum birçok insan için değerli ancak benim odaklandığım bir şey değil” dedi.

Dorsey Ethereum almadı!

Jack Dorsey, Ethereum’a sahip olmadığını da yineledi. Daha önce sosyal medyada çıkan spekülasyonlara da almadığını söylerek cevap vermişti.

Ancak Dorsey, Ethereum’a şiddetle de karşı çıkmıyor. Mayıs ayında ilk Tweeti’ni NFT olarak satışa çıkarmı ve Ethereum tabanlı bu uygulamadan kazandığı geliri ise hayır kurumuna bağışlamıştı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Rarible aracılığı ile Ethereum tabanlı bir dizi NFT’de oluşturmuştu.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.