1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e verdiği büyük destekle biliniyor. Dorsey’in, Ethereum alabileceği haberleri sosyal medyada dillendirildiğinden beri ünlü CEO en net açıklamayı yaptı. Detaylar haberimizde.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum tartışmalarına noktayı koydu!

Bitcoin’e verdiği büyük destekle bilinen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamada Ethereum ile igili görüşlerini dile getirdi. Dorsey son dönemlerde Ethereum ile ilgili birçok teklif alıyordu.

Son zamanlarda Twitter kullanıcıları, site hesaplarının NFT ticareti için eklenmiş bir Ethereum cüzdanına sahip olmasını önerdi. Ancak Dorsey’in Ethereum’a olumlu yaklaşmaması kullanıcıların eleştirisine neden oldu. Kullanıcılar Twitter’ın Ethereum ile çalışmaktan korktuğunu, çünkü Ethereum’u Bitcoin’e rakip gördüğünü belirtti.

Dorsey ise bu iddiaya hiçbir teknolojinin tek başına Big Tech’i bozamayacağını söyleyerek cevap verdi.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Dorsey’in kendisini ve büyük şirketleri Twitter ve Square’ı Bitcoin’in tanıtımını ve yaygınlaştırılması için öne attığı biliniyor. Sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Dorsey, Ethereum’a bakışını da dile getirerek aslında Ethereum baskılarına karşı duruşunu da belli etmiş oldu.

Ünlü CEO, Ethereum’dan nefret etmediğini ve Twitter’ın birşeye odaklanması gerektiğini bunun da Bitcoin olduğunu dile getirdi. Ethereum yatırımcılarının ısrarlı tepkilerine noktayı koyarak, “Ethereum birçok insan için değerli ancak benim odaklandığım bir şey değil” dedi.

Dorsey Ethereum almadı!

Jack Dorsey, Ethereum’a sahip olmadığını da yineledi. Daha önce sosyal medyada çıkan spekülasyonlara da almadığını söylerek cevap vermişti.

Ancak Dorsey, Ethereum’a şiddetle de karşı çıkmıyor. Mayıs ayında ilk Tweeti’ni NFT olarak satışa çıkarmı ve Ethereum tabanlı bu uygulamadan kazandığı geliri ise hayır kurumuna bağışlamıştı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Rarible aracılığı ile Ethereum tabanlı bir dizi NFT’de oluşturmuştu.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.